Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

EHF zamietla slovinský protest

Disciplinárna komisia potvrdila výsledok duelu Slovinsko - Nemecko 25:25
16.01.2018, Autor: SITA, Foto: cro.ehf-euro.com

Dramatický záver stretnutia Slovinsko - Nemecko (25:25) v záhrebskej C-skupine na XIII. majstrovstvách Európy hádzanárov v Chorvátsku mal dohru za zeleným stolom. Disciplinárna komisia musela riešiť protest slovinskej delegácie, ktorej sa nepozdávalo vedenie stretnutia zo strany litovských arbitrov Mindaugas Gatelis a Vaidas Mažeika.


Členovia komisie zvážila argumenty Slovincov, ale napokon sa rozhodli zamietnuť protest a potvrdiť končený výsledok stretnutia 25:25. Slovinci majú právo sa odvolať - najskôr do utorka 16. januára do 20.00 h.


Slovinská tlačová agentúra (STA) v utorok vydala správu, že Slovinsko podľa slov jedného zo zväzových predstaviteľov po zamietnutí protestu dokonca uvažuje o odstúpení z turnaja ME.


Slovinskí predstavitelia namietali najmä proti rozhodnutiu arbitrov z posledných sekúnd duelu, keď za zabránenie úradujúcim európskym šampiónom Nemcom v rozohraní rýchleho stredu (traja Slovinci na stredovej čiare blokovali Paula Druxa) ukázali červenú kartu Blažovi Blagotinšekovi a nariadili pokutový hod, ktorý premenil Tobias Reichmann a stanovil nerozhodný konečný rezultát.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner