Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Prešov získal Abramoviča a predĺžil zmluvu s Vučkom

Tatran s posilou z Lovčenu Cetinje
18.01.2018, Autor: SITA, foto: YouTube

Hádzanári Tatrana Prešov sa na ďalšiu časť sezóny pripravujú už od 8. januára. V utorok sa k tímu úradujúceho slovenského šampióna pripojila nová akvizícia Petar Abramovič z RK Lovčen Cetinje. Devätnásťročný reprezentant Čiernej Hory (nar. 28. 4. 1998) hráva na poste ľavej spojky a v Tatrane si bude obliekať dres s číslom 33. S Cetinje nastúpil v aktuálnej sezóne aj proti MŠK Považská Bystrica vo Vyzývacom pohári a v oboch dueloch dosiahol po dva góly.


"Je to veľmi perspektívny hráč. Prichádza z okolia, ktoré je známe kvalitnou hádzanárskou školou. Má dobré parametre a je ďalším prísľubom pre hádzanú v Tatrane, kde sme si stanovili cestu práce s mladými hráčmi, ktorých chceme zakomponovať do družstva k tým skúsenejším,“ prezradil o novom hráčovi generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.


Ďalšou novinkou je predĺženie spolupráce s 23-ročným chorvátskym pivotom Leonom Vučkom. Platnosť zmluvy, ktorá mala pôvodne vypršať na konci aktuálnej sezóny, predĺžili o dva roky, teda do roku 2020. "Kontrakt sme sa rozhodli predĺžiť vzhľadom na spokojnosť s jeho výkonmi. Leon sa na Slovensku dobre uchytil nielen herne, ale aj jazykovo. Chceme, aby v kombinácii s ďalším mladým Chorvátom Antem Babičom, ktorý má v klube dlhodobý kontrakt, vytvorili stabilnú dvojicu na poste pivota,“ dodal Benický.


Šarišania sa doteraz pripravovali bez hlavného kouča Slavka Golužu, ktorý absolvoval trénerský seminár. Zatiaľ chýba aj trio českých reprezentantov Jakub Hrstka, Tomáš Číp a Michal Kasal, ktoré s národným tímom ČR pokračuje v účinkovaní na ME 2018 v Chorvátsku.


Dlhodobí maródi sa pripravujú individuálne. Dominik Krok, ktorého stav sa po čiastočnej fraktúre ihlice na nohe zlepšuje, začne v tomto týždni trénovať na stacionárnom bicykli. Aj Oliver Rábek robí všetko pre to, aby sa vrátil po zranení ramena a komplikovanej operácii do zostavy tímu Tatrana ešte v tejto sezóne.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner