Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Jensen si vie predstaviť spoluprácu s Antlom ako asistentom

Radoslav Antl sa ako hráč rozlúčil s národným tímom dvoma prehrami
18.01.2018, Autor: SITA, Foto: msk.sk

Rozlúčka hádzanára Radoslava Antla s reprezentáciou Slovenska nedopadla úspešne výsledkovo. Prehra s favorizovanými Rusmi (26:32) pred domácim publikom v Považskej Bystrici sa dá akceptovať, ale zaváhanie v Luxembursku (27:28) už dalo nedôstojnú bodku za kariérou skvelého ľavého krídelníka v drese národného tímu. Onedlho 40-ročný hráč pochádzajúci z Medzeva pri Košiciach si vo svojom poslednom vystúpení v najcennejšom drese, v ktorom odohral dovedna 191 stretnutí, vylepšil streleckú bilanciu na 721 gólov. Dva góly do luxemburskej siete boli jeho poslednými za takmer dve desaťročia pôsobenia na reprezentačnej úrovni.


"Mám veľký rešpekt pred kariérou Rada Antla. Klobúk dole pred tým, čo dokázal. V reprezentácii pôsobil skoro dvadsať rokov, nenájdete veľa hráčov s takou bilanciou. Je pre mňa cťou, že som ho mohol spoznať. Je to skvelý hráč a fantastický aj mimo palubovky. Pozitívny človek, ktorý má vždy úsmev na perách, radosť s ním spolupracovať," uviedol na margo najskúsenejšieho hráča svojho tímu reprezentačný kouč SR Heine Ernst Jensen.


Dánsky kormidelník by s Antlom mohol spolupracovať aj v budúcnosti. Napríklad na úrovni tréner - asistent. Toto rozdelenie úloh si vyskúšali aj v závere uplynulého roka v decembrových prípravných dueloch s Českom. "Rado urobil veľa pre slovenskú hádzanú. V prvom rade musí mať motiváciu a chcieť pracovať na trénerskej pozícii. Keď bude mať záujem, samozrejme, viem si ho tam predstaviť," poznamenal Jensen k Antlovi ako kandidátovi na obsadenie voľného postu asistenta v mužskej reprezentácii SR.


Štyridsaťročný Dán má v rámci Slovenského zväzu hádzanej (SZH) dve funkcie. Pôsobí totiž aj ako technický riaditeľ SZH. "Z tejto pozície považujem za nešťastné, že bývalí vynikajúci hráči ako Dano Valo, Peter Kukučka, Tomáš Straňovský a ďalší nie sú v našich štruktúrach. Vnímam to ako takú škvrnu, že nevyužívame ich bohaté skúsenosti, vedomosti a poznatky, ako to robiť profesionálne. Keď bude Rado Antl prvý z tejto generácie, koho sa nám podarí zapojiť do systému, budem veľmi šťastný. Opakujem, musí však chcieť. Nevidím žiadny problém vo vzájomnej spolupráci, robiť s ním je jednoduché, je to dobrý chlap," dodal Heine Ernst Jensen.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner