V Moste podľa predpokladov, Baník si poradil s Bánovcami

DHK Baník Most - HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 30:22 (16:9)
20.01.2018, Autor: SITA, Foto: Sokol Bánovce nad Bebravou

Spoločná slovensko-česká súťaž hádzanárok má opäť nového lídra. Minimálne do soboty ním bude DHK Baník Most, ktorý zvíťazil v piatkovej predohrávke 14. kola nad HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 30:22 (16:9) a o bod preskočil doteraz vedúce duo Iuventa Michalovce - DHC Slavia Praha, ktoré sa predstaví počas víkendu.

Domáce si hneď v úvodnej štvrťhodine utvorili pohodlný náskok (9:3), ktorý v ďalšej časti I. polčasu zvýšili na desaťgólový rozdiel. Bánovčanky tesne pred prestávkou troma gólmi skorigovali a ako prvé sa presadili aj po zmene strán, keď znížili na 10:16. O šesť gólov vyhrával český šampión Most aj na začiatku poslednej desaťminútovky (26:20), hráčky Baníka s prehľadom doviedli duel do víťazného konca. Nováčik súťaže zostáva v tabuľke MOL ligy naďalej s nulou na konte.

Stretnutím Most - Bánovce sa začala odvetná časť MOL ligy, počas víkendu bude pokračovať ďalšími piatimi zápasmi. Slovenský majster Iuventa Michalovce nastúpi tiež proti nováčikovi, keď zavíta na hodonínsku palubovku s úlohou prinavrátiť si vedúcu pozíciu. Doma sa predstaví aj HK AS Trenčín proti rozbehnutému SHK Veselí nad Moravou a Slovan Duslo Šaľa bude hostiť Sokol Písek. Družstvo prešovského ŠŠK má voľno.

Výsledok piatkovej predohrávky 14. kola MOL ligy hádzanárok 2017/2018:

Hádzaná - MOL liga 2017/2018 - ženy - predohrávka 14. kola - piatok:

Najviac gólov: S. Kovářová 8, Šípová 4 - Obstová 7, Michnová 5/4

Pok hody: 2/1 - 6/6, vylúčené: 6 - 4, rozhodovali: Frieser a Kavulič (obaja ČR), 275 divákov