Iuventa späť na čelo tabuľky, Trenčín potrápil Veselí

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 14. kola MOL ligy hádzanárok 2017/2018
21.01.2018, Autor: SITA, Foto: HK AS Trenčín

Iuventa Michalovce len na niečo vyše dvadsať hodín prepustila líderskú pozíciu v MOL lige hádzanárok 2017/2018 DHK Baník Most. Zemplínčanky naplno zabodovali u českého nováčika HK Hodonín 30:20 a o bod preskočili rivalky z Mosta.

SHK Veselí nad Moravou takmer prišiel o svoju víťaznú šnúru, ale napokon vydoloval na palubovke HK AS Trenčín tesný triumf 24:23 a pripísal si na konto piaty plný bodový zápis za sebou. Ten posunul Veselí už na 4. priečku v aktuálnom poradí spoločnej slovensko-českej súťaže. Trenčianky v závere I. polčasu získali vedenie a vyhrávali až do 48. min (19:18). Hostky však potom otočili na 23:20 a po znížení hráčkami AS na 23:24 si tesný náskok udržali aj pri hre v oslabení.

Súboj tabuľkových susedov vyznel v Ostrave po zmene strán jednoznačne pre domáci DHC Sokol Poruba, ktorý zdolal DHK Zora Olomouc vysoko 24:11, hoci po I. polčase mal k dobru ešte len jednogólový náskok.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 14. kola MOL ligy hádzanárok 2017/2018:

HK AS Trenčín - SHK Veselí nad Moravou 23:24 (12:9)

Najviac gólov: Ušiaková 8, E. Rajnohová 7/1, Takáčová 4 - Olšovská 7/2, Šustková 5, Soldánová 4

Pok hody: 2/1 - 6/4, vylúčené: 5 - 3, rozhodovali: Zubo a Oťapka (obaja SR), 204 divákov

HK Hodonín - Iuventa Michalovce 20:30 (8:17)

Najviac gólov: Kalinová 9/3, Budayová 4, Gärtnerová 3 - M. Holešová 8, Fiľková-Trehubová 5/1, Kišíková, Rebičová, Kotová a Trúnková po 3, Bajčiová 3/1

Pok hody: 3/3 - 3/2, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 200 divákov

DHC Sokol Poruba - DHK Zora Olomouc 24:11 (8:7)

Najviac gólov: Rechtorisová 6, Polášková 6/1, Maiwaelderová 4 - Kubáčková 3, M. Salčáková a Severová po 2

Pok hody: 1/1 - 0, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Valášek a Vychodil (obaja ČR), 124 divákov