Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Návrat Demajovej do Prešova

Sofia Demajová v zostávajúcej časti sezóny 2017/2018 opäť v drese ŠŠK Prešov
25.01.2018, Autor: SITA

Tri mesiace bola bez angažmánu v aktuálnej sezóne slovenská hádzanárska reprezentantka Sofia Demajová (nar. 12. 11. 1991). Za DHC Sokol Poruba naposledy nastúpila 21. októbra 2017 v MOL lige pri domácej prehre s ŠŠK Prešov (20:23), potom český klub oznámil ukončenie spolupráce. Práve premožiteľ Ostravčaniek bude jej ďalším zamestnávateľom. V prípade 26-ročnej univerzálnej spojky staronovým, keďže do tímu DHC Sokol Poruba prišla v lete práve z Prešova.


"Samozrejme, riešila som aj iné možnosti, ale som späť v Prešove a som spokojná. Bola to moja voľba. Poznám to tu a pri predchádzajúcom pôsobení som sa v prešovskom klube cítila dobre, preto som sa vrátila. Uvidíme, čo ukáže sezóna, ale chcela by som dosiahnuť lepšie umiestnenie v play-off ako minulý rok," uviedla pre agentúru SITA Demajová, ktorá bola v minulej sezóne členkou bronzového kádra prešovských hádzanárok v národnom play-off a zároveň finalistkou Slovenského pohára.


Sofia Demajová, ktorá v drese ostravského tímu odohrala len sedem zápasov MOL ligy a strelila v nich 14 gólov (neskórovala len v jednom dueli - proti Zlínu, pozn.), sa už pripravuje so spoluhráčkami v centre Šariša. Ak sa stihnú vybaviť všetky administratívne záležitosti, už v piatok by mohla nastúpiť za družstvo ŠŠK v stretnutí 15. kola spoločnej slovensko-českej súťaže žien na palubovke Olomouca. "Neviem, či stihnem piatkový duel. Bola by som rada, keby sa to podarilo. Ešte čakáme na úspešné dotiahnutie transferu," dodala nitrianska odchovankyňa, ktorá v minulosti dlhšie hrávala v HK Slovan Duslo Šaľa.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner