Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Tatran podľahol v extralige takmer presne po roku, nulu v kolónke prehier vymazala majstrovi Šaľa

Hádzanári Tatrana Prešov neprejdú aktuálnym ročníkom Slovnaft handball extraligy mužov bez prehry
29.01.2018, Autor: SITA, Foto: Milan Pospiš

Hádzanári Tatrana Prešov si v najvyššej domácej súťaži pripísali v uplynulej sezóne 2016/2017, ktorú zakončili ziskom majstrovského titulu, popri 32 víťazstvách len jednu remízu a jednu prehru. Kvótu dvoch stretnutí, v ktorých nezabodovali naplno, si v aktuálnom ročníku už "vyčerpal". Jedinými premožiteľmi Šarišovanov boli pred rokom Považania, tentoraz sa skalpom úradujúceho slovenského šampióna môžu od soboty pochváliť aj hráči HKM Šaľa. Zverenci trénera Jána Kolesára zdolali Tatran v sobotňajšom 16. kole Slovnaft handball extraligy pred solídnou kulisou a vo výbornej atmosfére v šalianskej Mestskej športovej hale 29:27. Domáci ťažili z gólov dvojice spojok Františka Šulca (10) a Vladimíra Guzyho (8) a výkonu cyperského brankára Christophorosa Nungovitcha. "V kútiku duše som veril v dobrý výsledok, víťazstvo je pre nás veľký úspech. Výborne nám zachytal Nungovitch, obrana bola dobrá a aj útok už mal svoju tvár," uviedol pre pondelkové vydanie denníka Šport kouč HKM J. Kolesár, ktorého tiež pre Šport doplnil F. Šulc: "Doteraz sme sa v sezóne trápili, bol najvyšší čas to zvrátiť. V mužstve je potenciál, v sobotu sme to dokázali. Konečne sme získali body, ktoré neboli v pláne. Sú pre nás zlaté."


Tatranu bez chýbajúcich zranených Olivera Rábeka, Dominika Kroka a Ľuboša Šárpatakyho nepomohlo ani o "posilnenie" o troch reprezentantov Česka - Jakuba Hrstku, Tomáša Čípa a Michala Kasala, ktorých pracovníci prešovského klubu dopravili do dejiska stretnutia priamo z chorvátskeho Záhrebu, kde ešte v piatok nastúpili na ME mužov v dueli o konečné piate miesto proti domácim. Prvú extraligovú prehru Prešova od 4. februára 2017, keď podľahol v Považskej Bystrici 27:28, to nepomohlo odvrátiť.


"Zápas v Šali sme nerozohrali zle. Žiaľ, obrana nám nefungovala podľa predstáv. Najmä Šulc s Guzym nám dali príliš veľa gólov a najmä z väčších vzdialeností. Podľa mňa práve slabšia hra v defenzíve spôsobila našu prvú extraligovú prehru. Pravda, na druhej strane sme dosť šancí zahodili. K tomu búrlivá kulisa, ktorá domácim dávala krídla, čosi 'pripískli' arbitri a prekvapenie bolo na svete," citoval regionálny denník Korzár ľavého krídelníka Jakuba Hrstku, ktorý sa v 57. min mohol postarať o vyrovnanie priebežného stavu na 27:27: "Nemyslím si, že práve tento moment rozhodol o osude stretnutia. Z prehry v Šali si musíme vziať ponaučenie, že musíme hrať koncentrovane v obrane i v útoku od začiatku do konca, aby sme nemuseli manko zmazávať tesne pred záverom.“

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner