Prešov v SEHA League nestačil doma na víťaza Ligy majstrov

Tatran Prešov (SR) - RK Vardar Skopje (Maced.) 22:30 (13:14)
03.02.2018, Autor: SITA, Foto: Viktor Zamborský/SITA

Hádzanári Tatrana Prešov začali svoje tohtoročné účinkovanie v 7. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" prehrou. V sobotňajšom zápase 13. kola podľahli na svojej palubovke obhajcovi prvenstva v súťaži a zároveň úradujúcemu víťazovi Ligy majstrov RK Vardar Skopje z Macedónska 22:30 (13:14). Hráči Tatrana neokúsili chuť víťazstva už v šiestich stretnutiach SEHA League za sebou (0 - 1 - 5). Navyše, aj celkovo ťahajú šnúru troch zápasov bez výhry (extraliga, SP, SEHA). Najlepším strelcom Šarišanov bol český krídelník Jakub Hrstka, autor 8 gólov.

Hostia aj bez Borozana, Čupiča či Abutoviča išli od začiatku do vedenia, krídelník Dibirov v 16. min zvýšil už na 9:5, ale Prešovčania najmä zásluhou gólov Hrstku vyrovnali v priebehu nasledujúcej desaťminútovky na 12:12. Vardar pred prestávkou opäť naklonil skóre na svoju stranu. Po zmene strán bol osud duelu otvorený aj pred záverečnými trinástimi minútami hry, ale tím zo Skopje potom zo stavu 20:18 odskočil na 26:19 a v závere si svoje vedenie ešte poistil.

Zverenci trénera Slavka Golužu majú po trinástom tohtosezónnom vystúpení v súťaži negatívnu bilanciu 5 víťazstiev - 1 remíza - 7 prehier a so 16 bodmi v tabuľke sú na 6. mieste. Úradujúci slovenský šampión odohrá v SEHA League najbližší duel v stredu 14. februára, keď v 14. kole zavítajú na palubovku srbského Dinama Pančevo.

Výsledok - sobota - SEHA Gazprom League 2017/2018 - 13. kolo:

Najviac gólov: Hrstka 8/1, Kasal a Vučko po 3 - Dibirov 9/2, Krištopans a Cindrič po 5, Vojvodič 5/2

pok. hody: 2/1 - 6/4, vylúčení: 0 - 1, rozhodovali: Gusko a Repkin (obaja Biel.), 1345 divákov