Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Pred Považanmi po roku opäť boj o štvrťfinále Vyzývacieho pohára

Václav Straka (tréner hádzanárov MŠK P. Bystrica): "Hráči cítia, že nemusia byť až takými outsidermi v tejto konfrontácii. Ideme zabojovať o postup"
08.02.2018, Autor: SITA, Foto: msk.sk

Nielen hádzanári Tatrana Prešov vstúpia počas víkendu do európskych pohárových vôd. Pokračovanie účinkovania na medzinárodnej scéne čaká aj hráčov MŠK Považská Bystrica. Zverenci trénera Václava Straku stoja pred výzvou v podobe portugalského tímu AM Madeira Andebol SAD, s ktorým odohrajú prvé stretnutie osemfinálového 4. kola Vyzývacieho pohára mužov 2017/2018 v nedeľu 11. februára od 18.00 h na domácej pôde (rozhodujú Azerbajdžanci Emil a Ernest Aghakišiovci).


"Získali sme nejaké informácie o súperovi a máme určitú predstavu o sile portugalského družstva. Madeira je tím zo stredu tabuľky najvyššej domácej súťaže. Mužstvo je dobre vekovo poskladané. V kádri sú skúsení hráči, zastúpená je stredná generácia i mladíci. Je to kvalitný klub a myslím si, že aj atraktívny pre našich divákov," tvrdí kouč MŠK Václav Straka.


Považskobystrické družstvo bolo vlani blízko postupu do štvrťfinále Vyzývacieho pohára, v ktorom ho však v osemfinále vyradil holandský JMS Hurry-Up (30:19, 19:32). Portugalský protivník nebude o nič ľahšou prekážkou. "Musíme sa pripraviť na agresívny obranný systém. S vysunutou obranou sa v extralige veľmi nestretávame. V kádri Madeiry sú kvalitné spojky, technicky i silovo vybavené a silné v hernej činnosti jeden na jedného. Začíname doma, čo je nevýhoda. Hráči však cítia, že nemusia byť až takými outsidermi v tejto konfrontácii. Ideme zabojovať o postup," pokračoval pre agentúru SITA Straka.


Považanom nevyšla generálka, keď v stredajšom súboji Slovnaft handball extraligy mužov prehrali na palubovke Tatrana Prešov II. (30:32). "Chalani to nezvládli v hlavách, súpera podcenili. Predviesť len 30-percentný výkon nestačí. Bol to prvý zápas v sezóne, ktorý sme takto nezvládli, čo nás určite mrzí, ale nie je čas príliš sa v tom vŕtať," dodal kormidelník MŠK, ktorý verí, že do zloženia jeho tímu nezasiahne hroziaca chrípka.


Strakovi zverenci vyradili v 3. kole v dvoch domácich zápasoch čiernohorský RK Lovčen Cetinje 34:26 a 24:24. Aj tím AM Madeira Andebol SAD sa v 3. kole predstavil dvakrát v domácom prostredí vo Funchale, kde nemal veľa práce s cyperským klubom Parnassos Strovolou a uštedril mu vysoké prehry 12:46 a 20:35. Na európskej pohárovej scéne sa hádzanári Madeiry najďalej dostali v sezóne 2005/2006, keď sa prebojovali do osemfinále Pohára EHF.


Jeden zo štvrťfinalistov Vyzývacieho pohára 2017/2018 bude známy po odvete, ktorá je v Portugalsku na programe v sobotu 17. 2. 2018.


Vyzývací pohár v hádzanej mužov 2017/2018 - 4. kolo (osemfinále) - prvý zápas (odveta 17. 2. o 18.00 h SEČ):

nedeľa 11. 2.

18.00 h MŠK Považská Bystrica (SR) - AM Madeira Andebol SAD (Portug.), rozhodujú Emil Aghakiši a Ernest Aghakiši z Azerbajdžan

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner