Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Topoľčany odčinili zaváhanie s Malackami triumfom nad majstrovským Prešovom

Pavel Farář (tréner hádzanárov HK Agro Topoľčany po výhre nad Tatranom Prešov): "Nabádal som mojich zverencov, že keď chceme proti úradujúcemu šampiónovi zabodovať, tak teraz máme šancu"
08.02.2018, Autor: SITA, Foto: Jaroslav Šupa

Hádzanári HK Agro Topoľčany sa v ostatnom čase starajú o prekvapenia. Pred týždňom zaujali zo svojho pohľadu o negatívne, keď v poslednej chvíli zachránili aspoň remízu na pôde TJ Strojár Malacky (23:23). V stredu zasa pozitívne potešili svojich fanúšikov triumfom nad majstrovským Tatranom Prešov (28:27) v záverečnom kole základnej časti najvyššej slovenskej súťaže.


"Chalani napravili dojem z predchádzajúceho vyslovene nevydareného duelu v Malackách. Vedeli sme, že hráči Tatrana sú momentálne unavení. Pricestovali len s desiatimi hráčmi, medzi ktorými neboli ani Butorac s Pekárom. Nabádal som mojich zverencov, že keď chceme proti úradujúcemu šampiónovi zabodovať, tak teraz máme šancu. Predovšetkým sme však chceli predviesť výkon, ktorý je v našich možnostiach. To sa nám aj podarilo a stačilo to na zisk dvoch bodov," vrátil sa pre agentúru SITA k stredajšiemu prekvapeniu na topoľčianskej palubovke kouč Agra Pavel Farář.


Paradoxne, u posledného tímu poradia Slovnaft handball extraligy nedokázali zvíťaziť, ale vzápätí získali skalp suveréna na domácej scéne. "Taký býva šport. Každý, kto niekedy športoval, vie, o čom to je. Hráči sú tiež len ľudia. Keď podvedome nastúpia s hlavou inak nastavenou, ako by mala byť, tak sa občas dejú takéto veci a zrodia sa aj nečakané výsledky. Samozrejme, nemalo by sa to stávať. V Malackách by sme nemali strácať body," tvrdí český kormidelník.


Po stredajšom víťazstve Topoľčancov, ktorí sa v tabuľke dotiahli na druhých Považanov na rozdiel jediného bodu, už štyri kluby z prvej šestky aktuálneho poradia dokázali zabodovať so Šarišanmi v sezóne 2017/2018, pokiaľ ide o extraligu alebo Slovenský pohár. Hádzanári HK Agro sú zatiaľ jednými z dvoch premožiteľov Tatrana.


"Mňa teší toto víťazstvo nad Prešovčanmi najmä z herného hľadiska. Podali sme kolektívny výkon, ktorý by som rád vyzdvihol spolu s bojovnosťou a nasadením. Chalani dodržiavali hernú disciplínu. V útoku nás potiahol Hlinka, ktorý dal desať gólov z trinástich striel, čo je proti Tatranu dobrá bilancia. Do obrany svojimi skúsenosťami veľmi dobre zapadol Masaryk a v defenzívnej činnosti nám veľmi pomohol," poznamenal Farář k výkonu svojich zverencov a dodal: "Keďže v stredu prehrala aj Považská Bystrica, medzi družstvami na 2. - 4. mieste sú minimálne odstupy. Nadstavba bude zaujímavejšia. Všetci budú chcieť skončiť na druhej, prípadne tretej priečke, aby sa v semifinále vyhli Prešovu."

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner