Prešov prišiel v Pančeve o víťazstvo v poslednej minúte

RK Dinamo Pančevo (Srb.) - Tatran Prešov (SR) 26:26 (12:14)
14.02.2018, Autor: SITA, Foto: seha-liga.com

Hádzanári Tatrana Prešov neprerušili ani v stredu čakanie na svoj šiesty triumf v 7. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League". V zápase 14. kola remizovali na palubovke srbského RK Dinamo Pančevo 26:26 (14:12), keď o výhru prišli v poslednej minúte. Hráči Tatrana neokúsili chuť víťazstva už v siedmich stretnutiach SEHA League za sebou (0 - 2 - 5). Navyše, ich šanca na účasť vo Final Four je po tomto zaváhaní už len v čisto teoretickej rovine. Najlepším strelcom Šarišanov proti Pančevu bola česká spojka Michal Kasal, autor 9 gólov.

Prešovčania boli vo vyrovnanom stretnutí v I. polčase väčšinou vo vedení, po štvrťhodine hry mali k dobru trojgólový náskok 6:3. Tento rozdiel svietil na ukazovateli skóre aj v poslednej minúte úvodnej časti (14:11), ale domáci tesne pred prestávkou znížili na 12:14. Po zmene strán hneď aj vyrovnali (34:34), ale hostia trojgólovou šnúrou získali pred záverečnou štvrťhodinou opäť nádejný náskok (20:17). Do poslednej desaťminútovky išli tímy za nerozhodného stavu (21:21). Pančevo dvoma presnými zásahmi Dimitrijeviča naklonilo skóre na svoju stranu (24:23), ale Tatran kontroval Vučkom a Čípom. V 59. min poslal L. Urban Šarišanov opäť do vedenia, ale bodku za stretnutím dal Jelič.

Zverenci trénera Slavka Golužu majú po štrnástom tohtosezónnom vystúpení v súťaži negatívnu bilanciu 5 víťazstiev - 2 remíza - 7 prehier a so 17 bodmi v tabuľke sú na 6. mieste. Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie predstaví doma, keď v stredu 28. februára od 18.00 h privíta v 15. kole chorvátsky RK Nexe Našice.

Výsledok - streda - SEHA Gazprom League 2017/2018 - 14. kolo:

Najviac gólov: Pilipovič 6, Mirkovič, Šaponjič a Dimitrijevič po 4, Žujovič 4/2 - Kasal 9, Hrstka 6/1, L. Urban 5/1

pok. hody: 3/2 - 3/2, vylúčení: 2 - 1, rozhodovali: Gubica a Miloševič (obaja Chor.), 700 divákov