Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Považania do odvety osemfinále Vyzývacieho pohára s nádejou, nechcú zopakovať vlaňajšok

Hádzanárov MŠK P. Bystrica naďalej trápia zdravotné problémy, ale do Funchalu idú zabojovať o postup do štvrťfinále
15.02.2018, Autor: SITA, Foto: msk.sk/Barbora Talačová

Hádzanári MŠK Považská Bystrica mali pred rokom prakticky na dosah účasť vo štvrťfinále Vyzývacieho pohára mužov. Prvé osemfinále proti holandskému JMS Hurry-Up vyhrali doma rozdielom jedenástich gólov (30:19), ale napokon ani tento ´komfortný´náskok im nestačil. Po prehre v odvete 19:32 sa ich sľubné štvrťfinálové vyhliadky rozplynuli. Po roku sa situácia opakuje. Zatiaľ len v tom, že zverenci trénera Václava Straku zvíťazili pred svojím publikom nad portugalským tímom AM Madeira Andebol SAD 25:23 (15:11) a do sobotňajšieho odvetného stretnutia osemfinálového 4. kola Vyzývacieho pohára 2017/2018 so začiatkom o 18.00 h SEČ (rozhodujú Švédi Andrej Smailagic a Sandro Smailagic) idú s náskokom. Nie síce s dvojciferným, ale tentoraz so skromnejším dvojgólovým rozdielom, ktorý nebudú chcieť vo Funchale premrhať.


Pred prvým duelom nemali Považania ideálnu prípravu, keďže niektorých hráčov skolila chrípka. V druhom polčase bol už cítiť na ich výkone úbytok síl. "Po zápase kašlala celá šatňa. Spolieham sa na to, že sa dáme za týždeň do poriadku, aby sa chlapcom vrátili sily. Hoci nás súper ničím neprekvapil, ale z prvého stretnutia sa musíme poučiť a dobre sa pripraviť na odvetu, do ktorej pôjdeme s cieľom postupu. Šance sú otvorené. Madeira má výhodu domáceho prostredia, my máme k dobru mierny náskok. Sú to síce len dva góly, ale stále je to víťazstvo. Navyše, sme inkasovali len 23 gólov, čo nie je zlé. Musíme sa vyvarovať pasivity i zbytočných strát popasovať sa so zlepšením hry v útoku," uviedol pre agentúru SITA kouč považskobystrických hádzanárov Václav Straka.


Považania mali v tomto týždni voľno, nemuseli absolvovať nijaký súťažný zápas. "Žiaľ, stav v kádri sa nezlepšil. Skôr sa zhoršil. Do Portugalska cestujeme bez Stana Pupíka, teda nám bude chýbať alternatíva na post ľavej spojky. Zmenšili sa nám tak možnosti na striedanie, bude to fyzicky veľmi náročné. Kostra mužstva však bude k dispozícii. Zabojovať budú musieť tí zdraví. Súper je kvalitný, ale hrateľný. Ideme sa popasovať o postup. Vlani bol výrazne pozitívny náskok skôr na škodu. Ideme odohrať vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodnú maličkosti. Verím, že si to chlapci zoberú k srdcu," poznamenal manažér MŠK Ľuboš Cifra.


Družstvo AM Madeira Andebol SAD má vo Vyzývacom pohári 2017/2018 na konte dva domáce zápasy, v ktorých nezaváhalo. V 3. kole nemalo veľa práce s cyperským klubom Parnassos Strovolou, nad ktorým na svojej palubovke vyhralo hladko 46:12 a 35:20. Aj pre portugalský klub, ktorý bol v sezóne 2005/2006 v osemfinále Pohára EHF, by bol postup do štvrťfinále najlepším výsledkom na európskej pohárovej scéne.


Vyzývací pohár v hádzanej mužov 2017/2018 - 4. kolo (osemfinále) - odveta:

sobota 17. 2.

17.00 h SEČ AM Madeira Andebol SAD (Portug.) - MŠK Považská Bystrica (SR), rozhodujú Andrej Smailagic a Sandro Smailagic zo Švédska, prvý zápas 23:25

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner