Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Chudoba po osemfinále tretím najlepším strelcom Vyzývacieho pohára

Radim Chudoba (MŠK Považská Bystrica) dosiahol v štyroch stretnutiach Vyzývacieho pohára hádzanárov 34 gólov
19.02.2018, Autor: SITA, Foto: msk.sk

Slovensko nebude mať ako vlani zásluhou HKM Šaľa zastúpenie vo štvrťfinále Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) v hádzanej mužov 2017/2018. Družstvo MŠK Považská Bystrica zostalo takisto ako pred rokom pred štvrťfinálovými bránami, v osemfinálovom 4. kole vyradil zverencov trénera Václava Straku portugalský AM Madeira Andebol SAD, nad ktorým doma vyhrali 25:23 , ale na jeho palubovke podľahli 24:30.


Považovanov môže tešiť aspoň skutočnosť, že ich hráč Radim Chudoba patrí k najlepším strelcom tejto európskej pohárovej súťaže klubov. Po osemfinále figuruje 26-ročný český ľavák na 3. mieste poradia kanonierov s 34 gólmi, ktoré dosiahol v štyroch vystúpeniach (12+5+9+8). Prví dvaja v rebríčku strelcov - Rus Anton Otrezov z tímu Dinamo-Victor Stavropoľ (54 gólov) a Bosniak Senjin Kratovič z luxemburského Red Boys Differdange (46) však odohrali o dva zápasy viac ako opora a pravá spojka MŠK, keďže ich kluby účinkovali už aj v 2. kole Vyzývacieho pohára, kým Považská Bystrica sa vďaka nasadeniu zapojila až od 3. kola.


Poradie najlepších strelcov Vyzývacieho pohára v hádzanej mužov 2017/2018 po osemfinále:

1. Anton Otrezov (Rus./Dinamo-Victor Stavropoľ) 54 gólov, 2. Senjin Kratovič (Bosna a Herceg./Red Boys Differdange) 46, 3. Radim Chudoba (ČR/MŠK Považská Bystrica) 34

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner