Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slovenky v Púchove ladili formu na Talianky

Hádzanárky SR absolvovali od nedele do stredy sústredenie v Púchove: zdravotné problémy, pracovné povinnosti a nie asociačný termín spôsobili viacero zmien v kádri
21.02.2018, Autor: SITA

Hádzanárska reprezentácia žien Slovenska má za sebou prvé tohtoročné sústredenie. Zverenky trénera Dušana Poloza sa zišli v nedeľu v Púchove, kde sa pripravovali do stredajšieho predpoludnia. "Venovali sme sa najmä rozvoju individuálnych činností, a to predovšetkým v obrane. Napríklad, ako ubrániť súperku pri hre jedna na jednu, alebo získať loptu. Ďalej sme oprášili herný systém, s ktorým chceme vyrukovať v najbližšom kvalifikačnom zápase proti Taliankam. V utorok sme odohrali modelovaný duel s Trenčínom," povedal pre agentúru SITA D. Poloz a pokračoval: "Za tri dni sme absolvovali osem tréningových jednotiek. Samozrejme, všetky neboli herného charakteru, ale počítam sem aj posilňovanie či stabilizačné cvičenia. Som maximálne spokojný s prístupom dievčat. Všetky, ktoré tu boli, sa ocitnú v širšej 28-člennej nominácii na Taliansko."


Zraz národného družstva žien SR nebol v asociačnom termíne, preto realizačný tím nemal k dispozícii všetky hráčky. Nemohol počítať s legionárkami, niektorým zabránili v účasti choroby, zdravotné problémy či pracovné povinnosti. "To neovplyvníme. Pokiaľ nie sú na Slovensku kluby s profesionálnymi hráčkami, tak to ich odmietnutie z dôvodu neuvoľnenia z práce musíme akceptovať. My robíme všetko pre to, aby sme sa stretávali čo najčastejšie a hráčky boli spokojné," tvrdí Poloz, ktorý pracoval v Púchove so 16-členným kádrom. V porovnaní s pôvodnou nomináciou vypadli Šalianky Haládiková, Pócsíková, Olšovská z Veselí. Pred sústredením prišli ďalšie zmeny, keď sa pre chorobu ospravedlnili Takáčová z Trenčína, Fiľková-Trehubová z Iuventy Michalovce a Minárčiková z Poruby. Dodatočne dostali pozvánky Jasmína Vargová zo Slovana Duslo Šaľa a premiérovo aj talentovaná Erika Rajnohová z HK AS Trenčín.


Slovenky čaká v marci pokračovanie kvalifikácie ME 2018 vo Francúzsku. Pred Polozovými zverenkami je dvojzápas 2. kvalifikačnej skupiny o postup na európsky šampionát proti Taliankam (21. a 24. 3.). "Dievčatá dostanú v predstihu videozostrihy z jesenných kvalifikačných stretnutí Talianok i ich priateľského merania síl s Holanďankami. Talianske družstvo máme vo svojej pozornosti. Herný systém, ktorý budeme proti nim hrať, sme si na sústredení prešli a ešte si ho zopakujeme pred kvalifikačným vystúpením. To by už mali byť s nami aj hráčky ako Školková, Rajnohová či Szarková," dodal český kormidelník slovenskej reprezentácie hádzanárok.


Káder hádzanárok Slovenska na sústredení v Púchove (18. - 21. 2. 2018):

brankárky: Lucia Gubiková (ŠŠK Prešov), Soňa Furgaláková, Barbora Hanzalíková (obe HK AS Trenčín)

pivotky: Martina Tulipánová (DHC Slavia Praha/ČR), Vladimíra Kišíková (Iuventa Michalovce), Kristína Pastorková (HK AS Trenčín)

krídelníčky: Alžbeta Rechtorisová (DHC Sokol Poruba/ČR), Annamária Patrnčiaková (HK Hodonín/ČR), Mária Holešová (Iuventa Michalovce)

spojky: Veronika Habánková, Marianna Rebičová (obe Iuventa Michalovce), Karin Bujnochová, Jasmína Vargová (obe HK Slovan Duslo Šaľa), Tatiana Šutranová, Martina Bačíková (obe ŠŠK Prešov), Erika Rajnohová (HK AS Trenčín)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner