Prešov ani na ôsmy pokus nezabodoval v SEHA League naplno

Tatran Prešov (SR) - RK Nexe Našice (Chor.) 26:26 (17:11)
01.03.2018, Autor: SITA, Foto: seha-liga.com

Hádzanári Tatrana Prešov sa ani v stredu nedočkali prvého víťazstva v tomto kalendárnom roku v rámci 7. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League". V stredajšom stretnutí 15. kola vo svojej Tatran handball aréne len remizovali s chorvátskym RK Nexe Našice 26:26, hoci po prvom polčase mali k dispozícii sľubný šesťgólový náskok (17:11). Hráči Tatrana neprerušili sériu bez výhry v SEHA League, ktorá už trvá osem zápasov (0 - 3 - 5). Po večernom stredajšom dueli Celje (Slovin.) - Dinamo Pančevo (Srb.) môže definitívne zhasnúť aj čisto teoretická nádej na ich účasť vo Final Four. Najlepším strelcom Šarišanov bol so 6 gólmi Lukáš Urban.

Prešovčania nepustili svojho súpera v úvodnom dejstve a potom dlho aj po zmene strán ani raz do vedenia. Prvá štvrťhodina bola vyrovnaná, Tatran ju vyhral 9:8. Hrstka, Číp a L. Urban vzápätí zabezpečili domácim štvorgólový náskok, ktorý do prestávky ešte zvýšili na šesť presných zásahov. Do 38. min (19:13) to nevyzeralo, že by Šarišania nemali zabodovať naplno. Našice však potom začali ukrajovať zo svojho manka. Vyrovnať sa im podarilo v 51. min zásluhou Juriča Grgiča (22:22) a vzápätí ich Buvinič poslal prvýkrát aj do vedenia (23:22). Tatran ešte otočil na 24:23, ale v závere musel doťahovať mierny náskok súpera. Aspoň bod ratoval v záverečnej minúte Hrstka.

Zverenci trénera Slavka Golužu majú po pätnástom tohtosezónnom vystúpení v súťaži negatívnu bilanciu 5 víťazstiev - 3 remízy - 7 prehier a s 18 bodmi sú v tabuľke na 6. mieste s osembodovým odstupom na štvrté slovinské Celje, ktoré má však k dobru jeden duel. Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie predstaví presne o týždeň, keď v stredu 7. marca od 19.15 h nastúpi v 16. kole na palubovke srbského RK Vojvodina Nový Sad.

Výsledok - streda - SEHA Gazprom League 2017/2018 - 15. kolo:

Najviac gólov: L. Urban 6/1, Číp 5, Hrstka 5/4 - Brumen 7/4, Buvinič 5/2, Gadža a Jurič Grgič po 4

pok. hody: 5/5 - 7/6, vylúčení: 3 - 1, rozhodovali: Mitrevski a Todorovski (obaja Maced.), 565 divákov