Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Final 4 SEHA League opäť v Skopje

Skopje ako prvé mesto, ktoré bude druhýkrát hostiť vyvrcholenie hádzanárskej SEHA League
09.03.2018, Autor: SITA, Foto: SEHA League

Siedmy ročník "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" vyvrcholí v termíne 13. - 15. apríla 2018 v macedónskom Skopje pod organizátorskou taktovkou miestneho hádzanárskeho klubu RK Vardar.


Okrem Skopje bolo kandidátom aj slovinské Celje, ale exekutíva SEHA vo štvrtok jednomyseľne rozhodla v prospech macedónskej metropoly. Je to prvé mesto, ktoré bude už dvojnásobným dejiskom záverečného turnaja tejto nadnárodnej súťaže mužov, premiérovo hostilo najlepšie tímy v roku 2013, keď celkovo triumfovali hádzanári Záhrebu. Raz usporiadali turnaj Final 4 v Záhrebe, Novom Sade, Veszpréme, Varaždíne a Breste. V Skopje sú na piatok 13. apríla plánované semifinálové duely a v nedeľu 15. 4. prídu na rad zápasy o 3. miesto a finále.


"Je pre nás potešením a cťou, že sa 7. ročník SEHA League vyvrcholí v Skopje. Sme radi, že sa tam turnaj Final 4 uskutoční druhýkrát. Vardar ako úradujúci šampión Ligy majstrov i SEHA League má dlhú a úspešnú hádzanársku históriu. V minulej sezóne vyhral všetko. Macedónski fanúšikovia si budú môcť vychutnať najlepšiu hádzaná tohto regiónu," uviedol výkonný riaditeľ ligy Siniša Ostoič.


Víťaz SEHA League v sezóne 2017/2018 vzíde z kvarteta RK Vardar Skopje (Maced., obhajca prvenstva), PPD Záhreb (Chorv.), RK Celje Pivovarna Laško (Slovin.) a Meškov Brest (Biel.). O zložení semifinálových dvojíc ešte nie je rozhodnuté.


Slovenský zástupca Tatran Prešov sa opäť nedostal medzi elitné kvarteto a v konečnom poradí obsadí 5., 6. alebo 7. priečku.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner