Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Proti Taliankam ešte bez Michnovej, Pastorkovú nahradila Kišíková

Tréner hádzanárok SR Dušan Poloz má pred Talianskom k dispozícii 16-členný káder
19.03.2018, Autor, Foto: SITA

Slovenská hádzanárska reprezentácia žien sa zišla v nedeľu v Bratislave pre dvoma tohtotýždňovými stretnutiami proti Taliansku v II. fáze kvalifikácie o postup na ME 2018 vo Francúzsku. Hlavný kouč Dušan Poloz má k dispozícii 16-členný káder, do ktorého zloženia opäť zasiahli zdravotné problémy.


"V priebehu uplynulého týždňa sme riešili stav pivotky Kristíny Pastorkovej, ktorá má prasknutý stavec, a preto sa musela ospravedlniť. Na jej miesto sme povolali Vladimíru Kišíkovú z michalovskej Iuventy. Spojka Julku Kučerová prišla na zraz so zranením päty, takže uvidíme, či budeme môcť využiť jej služby. V prípade potreby sú na telefóne tri hráčky - Veselková, Olšovská a Bačíková - pripravené zaskočiť. Máme tu šestnásť hráčok a ideme to s nimi uhrať," poskytol základnú informáciu o stave v kádri D. Poloz.


Pôvodne sa v jeho výbere objavila aj stredná spojka HK Slávia ZDA Partizánske Klaudia Michnová, ale proti Taliankam ešte nepríde k jej návratu do reprezentácie. "Osobne som sa s ňou stretol, vydiskutovali sme si určité veci a zhrnul by som to asi tak, že sa blíži čas jej návratu do reprezentácie. Chceme docieliť, aby navýšila tréningový proces. Nevylučujem, že v posledných dvoch kvalifikačných dueloch dostane šancu. Klaudia záujem má, ona bola vždy srdciarka."


Medzi najlepšie kanonierky spoločnej slovensko-českej MOL ligy patrí krídelníčka HK Slovan Duslo Šaľa Lívia Klučková, ktorá sa však v ostatnom čase neobjavuje v nominácii. "Lívia sa ešte v lete písomne vzdala reprezentácie. Je to jej osobné rozhodnutie, hráčky majú na to právo, ja to ďalej neriešim a nemôžem niekoho nútiť," vysvetlil Poloz.


Najbližšie súboje 2. skupiny kvalifikácie ME 2018 odohrajú Slovenky s Taliankami. Najskôr v toskánskej Follonice nastúpia v stredu 21. marca od 18.15 h a potom v sobotu 24. marca od 15.00 h v Šali.


"Po nedeľňajšom tréningu, na ktorom sme pracovali s obranou a venovali sa aj nejakým prvkom hry na Talianky, budeme v pondelok trénovať dvakrát. Zameriame sa na útok a prechodovú fázu. V utorok ráno nás čaká skoro ráno odlet, večer a potom aj v stredu predpoludním sa budeme pripravovať už v dejisku stretnutia. Prakticky máme k dispozícii štyri tréningy. Zahraničné hráčky nemohli byť na februárovom zraze, takže máme pred sebou veľa práce. Do zápasu pôjdeme s tým, že sme sa nenachystali na všetko, ale vybrali sme to najdôležitejšie," priblížil najbližší program kouč SR, ktorý po aktuálnej kvalifikácii skončí na reprezentačnej lavičke.


Slovenské hádzanárky figurujú po dvoch prehrách s výbermi Čiernej Hory (23:24) a Poľska (20:29) v tabuľke 2. skupiny na 3. mieste, rovnako bezbodové sú i štvrté Talianky.


Nominácia hádzanárok Slovenska na dvojzápas kvalifikácie ME 2018 s Talianskom (21. a 24. marca 2018):

brankárky: Adriana Medveďová (HC Dunarea Braila/Rum.), Lucia Gubiková (ŠŠK Prešov)

pivotky: Eva Minárčiková (DHC Sokol Poruba/ČR), Vladimíra Kišíková (Iuventa Michalovce)

krídelníčky: Alžbeta Rechtorisová (DHC Sokol Poruba/ČR), Annamária Patrnčiaková (HK Hodonín/ČR), Mária Holešová (Iuventa Michalovce), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)

spojky: Martina Školková (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Monika Rajnohová (Le Havre Athletic Club Handball/Fr.), Julia Kučerová (Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE/Maď.), Simona Szarková (DHK Baník Most/ČR), Veronika Habánková, Mariana Rebičová, Tetyana Fiľková-Trehubová (všetky Iuventa Michalovce), Karin Bujnochová (HK Slovan Duslo Šaľa)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner