Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Bujnochová: Eliminovať strelkyne súpera a dvakrát vyhrať

Hádzanárka SR Karin Bujnochová pred kvalifikačným dvojzápasom s Talianskom: "Som pripravená odviesť na palubovke maximum, aby sme sa mohli radovať s víťazstiev"
19.03.2018, Autor: SITA, Foto: TASR

Svojimi kvalitnými výkonmi v klubovom drese HK Slovan Duslo Šaľa sa Karin Bujnochová prepracovala až do slovenskej ženskej reprezentácie, v ktorej momentálne patrí už medzi stabilné členky kádra trénera Dušana Poloza. Nemá na konte odohraných množstvo medzištátnych konfrontácií, ale napriek tomu sa nebála otvorene deklarovať ciele národného tímu v najbližších dvoch kvalifikačných vystúpeniach v boji o miestenku na ME 2018.


"Proti Taliansku si nič iné ako dve výhry nepripúšťame. Sme nastavené tak, že ideme vyhrať obidva zápasy," vyhlásila 23-ročná spojka, ktorá na ma margo talianskeho súpera poznamenala: "Zamerali sme sa hlavne na ich útočné kombinácie. Talianky sa neboja strieľať z diaľky, preto sa naša obrana musí zamerať na eliminovanie týchto strelkýň zo spojkového radu."


Bujnochová nechcela hlbšie rozoberať postupové šance Slovenska, prioritou je úspech v stredu vo Follonice a v sobotňajšej odvete v Šali. "Koncentrujeme sa na najbližšie dva duely. Ako sa bude všetko ostatné vyvíjať, to už nie je úplne v našich rukách. Uvidíme, ako zahrajú naše súperky."


Hoci v uplynulom týždni nemohla trénovať pre zdravotné problémy naplno, teraz jej už nič nebráni, aby slovenskému tímu pomohla v konfrontácii s Taliankami. "Cítim sa v dobrej forme až na to, že v ostatnom čase ma sužovali menšie svalové problémy, ale už by malo byť všetko v poriadku. Som pripravená odviesť na palubovke maximum, aby sme sa mohli radovať s víťazstiev," dodala sympatická reprezentantka SR, ktorá pred pôsobením v Šali hrávala za UDHK Nitra.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner