Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

O trofej v MOL lige už len Most a Slavia

16. ročník spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok bude mať víťaza z ČR
01.04.2018, Autor: SITA, Foto: Mostecký Denik

Spoločná slovensko-česká súťaž hádzanárok bude mať po piatich rokoch víťaza z ČR. Skončí sa totiž štvorročné kraľovanie Iuventy Michalovce. Zemplínčanky po štvrtkovej prehre na palubovke lídra tabuľky DHK Baník Most už vedia, že lanské prvenstvo neobhája a nepridajú deviaty interligový triumf. Napriek tomu zostávajú v doterajších 16 ročníkoch suverénne najúspešnejším klubom.


Pred rokom mala spoločná slovensko-česká súťaž hádzanárok vďaka Iuvente známeho víťaza už tri kolá pred koncom. V aktuálnej sezóne to môže byť boj až do úplného záveru. Po štvrtku je však isté, že o cennú trofej zvedie duel už iba duo DHK Baník Most - DHC Slavia Praha. Prehrou 29:34 (11:15) v šlágri 23. kola vypadla z hry o prvenstvo v MOL lige Iuventa Michalovce.


Hráčky Mosta v úvode získali šesťgólový náskok, o vedenie však po zmene strán takmer prišli, keď sa Zemplínčanky dotiahli na rozdiel jediného gólu. Baník sa však spamätal, opäť odskočil a dôležité víťazstvo si postrážil. "Vedeli sme, že máme obrovskú šancu uspieť, pretože Michalovce sú momentálne zraniteľné, hoci ani my nie sme v kompletnom zložení. Uvedomovali sme si, že pred domácim publikom, s našou hrou a obrovským tlakom sme schopní stretnutie zvládnuť. Dôležité bolo, aby sme to vydržali, a to sa nám podarilo," spokojne skonštatoval pre klubový web slovenský kouč českého majstra Peter Dávid. Jeho náprotivok z michalovskej lavičky František Urban sa stretnutím v Moste lúčil s postom hlavného kouča: "Začiatok bol trochu divoký. Škoda hneď prvého vylúčenia a nepremenených šancí v prvom polčase. Domáci tím dokázal využiť to, čo my nie. Som rád, že sme sa v druhom polčase dotiahli. Dievčatá zabojovali a mali sme skvelý vstup do druhého dejstva. Škoda, že mi nepripravili víťaznú rozlúčku. Vyhrať sa tu však dalo iba vtedy, keby sme sa nedopustili chýb. My sme ich však urobili dosť."


Michalovčanky zaostávajú za hádzanárkami Mosta už nepreklenuteľných 7 bodov a pod vedením nového kormidelníka (údajne sa ním stane Ján Packa) ich čaká ešte boj o bronzovú priečku v MOL lige (teoreticky majú určitú nádej aj na 2. pozíciu, pozn.), kde im na chrbát dýcha Slovan Duslo Šaľa, ktorý bude ich konkurentom potom aj v boji o majstrovský titul v národnom play-off.


Doteraz posledným českým víťazom spoločnej súťaže žien bol práve DHK Baník Most v roku 2013. Aj jeho konkurent v boji o trofej DHC Slavia Praha v minulosti už okúsil chuť celkového triumfu, a to dokonca dvakrát (2010, 2011).

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner