Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Potvrdené: Iuventu od utorka vedie Packa

Za príchodom Jána Packu sú nepresvedčivé výkony úradujúceho majstra SR v hádzanej žien
03.04.2018, Autor: SITA, Foto: ephoto.sk

Avizovaný príchod Jána Packu do Iuventy Michalovce sa stal realitou. Správu o jeho návrate na trénerskú lavičku úradujúceho slovenského šampióna potvrdilo už aj vedenie klubu, ktoré o výmene na poste kormidelníka informovalo v utorok prostredníctvom webu Iuventy. Packa nahradí na pozícii hlavného kouča Františka Urbana, ktorý bude odteraz v úlohe asistenta.


"Na základe nepresvedčivých výkonov A-tímu sa správna rada klubu rozhodla posilniť realizačný tím. Podarilo sa nám dohodnúť so skúseným odborníkom Jánom Packom, ktorý pri svojom prvom účinkovaní v klube dokázal svoje kvality. Očakávame od neho, že družstvo pozdvihne k lepším výkonom tak, aby splnilo najdôležitejší cieľ sezóny a získalo majstrovský titul,“ uviedol pre iuventa-zhk.chemkostavarena.sk hlavné dôvody zmeny športový riaditeľ Iuventy Radoslav Kozlov, podľa ktorého na Urbanov koniec nemala vplyv prehra vo štvrtkovom šlágri v Moste. Tá definitívne zobrala Zemplínčankám šancu na obhajobu prvenstvo v spoločnej slovensko-českej súťaži.


František Urban sa bude od nového ročníka venovať mládeži. "Ako je už dlhšie známe, po tejto sezóne končí šéf michalovského RCH Rasmus Rygaard Poulsen a nahradí ho Urban," prezradil Kozlov a k očakávaniam v závere sezóny dodal: "Aj keď naším cieľom v interlige je pohybovať sa do šiesteho miesta, momentálne sme na medailovej pozícii, na ktorej by sme radi zotrvali. Dôležité je ísť do národného play-off z najvýhodnejšej pozície. Veríme, že aj s pomocou Jána Packu si súčasnú pozíciu minimálne udržíme.“


Skúsený kormidelník Ján Packa sa vracia do Michaloviec po necelých štyroch rokoch. V minulosti viedol Iuventu od januára 2012 do júna 2014. Získal s ňou tri slovenské tituly, dvakrát vyhral Slovenský pohár a raz sa s ňou tešil aj z víťazstva vo WHIL. S Františkom Urbanom spolupracoval v sezóne 2012/2013. Packa povedie svoje nové zverenky prvýkrát na utorkovom tréningu.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner