V príprave víťazstvo reprezentácie SR nad Eisenachom

Slovensko - ThSV Eisenach (Nem., II. liga) 46:31 (16:12, 14:12, 16:7), hralo sa 3 x 25 minút
05.04.2018, Autor: SITA

Slovenská hádzanárska reprezentácia mužov odohrala v rámci sústredenia v Nemecku prípravný zápas, v ktorom si vo štvrtok večer poradila v Eisenachu s miestnym účastníkom II. bundesligy ThSV jednoznačne 46:31, pričom sa hralo na 3 x 25 minút. Zverenci hlavného kouč Heineho Ernsta Jensena vyhrali každú z troch tretín (16:12, 14:12, 16:7), pričom skúšali päť základných signálov. Postupne sa na palubovke vystriedali všetci hráči zo 14-členného kádra. Do streleckej listiny sa s výnimkou brankárov Teodora Paula, Michala Shejbala a pivota Šimona Macháča zapísali všetci hráči. Najlepším strelcom bol desaťgólový krídelník Miroslav Volentics, s 9 presnými zásahmi mu sekundoval pivot Martin Slaninka. Z brankárov si Paul pripísal 15 a Shejbal 10 úspešných zákrokov.

Slováci zakončia reprezentačnú akciu v piatok predpoludním spoločným tréningom s hádzanármi Eisenachu.

Výsledok - štvrtok:

Zostava a góly SR: T. Paul (15 zákrokov), M. Shejbal (10) - Slaninka 9, Š. Macháč, M. Straňovský 3, M. Volentics 10, P. Hruščák 3, Ľ. Ďuriš 4, M. Mikita 4, M. Baláž 4, D. Krok 2, L. Urban 1, Hlinka 3, Vallo 3