Úspešná Packova premiéra, Šaľa ratovala bod v poslednej sekunde

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 24. kola MOL ligy hádzanárok 2017/2018
07.04.2018, Autor: SITA, Foto: iuventa-zhk.sk

Po piatkovej predohrávke Trenčín - Hodonín (25:26) ponúkla MOL liga hádzanárok 2017/2018 v sobotu zostávajúcich päť stretnutí 24. kola. Šláger HK Slovan Duslo Šaľa - DHC Slavia Praha (20:20) nemal víťaza, diváci však videli napínavú zápletku až do záverečného hvizdu. V prvom polčase sa tímy striedali vo vedení, domáce unikli na rozdiel dvoch gólov, ale súper manko zmazal ešte do prestávky. Po nej museli Šalianky doťahovať vedenie hostiek. V záverečnej minúte padli tri góly. Slavia bola blízku k dvom bodom päť sekúnd pred koncom, keď sa presadila pri hre bez brankárky. Domáce však následne rýchlo rozohrali a Karin Bujnochová strelou do prázdnej bránky vyrovnala. Tento gól potešil v tomto kole pauzujúceho lídra DHK Baník Most, keďže má pred zostávajúcimi dvoma kolami trojbodový náskok pred Slaviou a tým zároveň všetko vo svojich rukách.

Tretiu priečku v tabuľke si poistila Iuventa Michalovce jednoznačným triumfom nad HC Zlín (41:30), čím sa úradujúce majsterky SR postarali o víťaznú premiéru svojho nového kouča Jána Packu.

Súboj o účasť v českom play-off sa skončil výhrou hostiek z DHC Sokol Poruba, ktoré aj zásluhou šiestich gólov svojej najlepšej strelkyne Alžbety Rechtorisovej uspeli na palubovke svojho priameho konkurenta SHK Veselí nad Moravou (22:21). V snahe dostať sa do národného semifinále získal povinné body DHK Zora Olomouc, keď si doma poradil s HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou (32:27). Vonku naplno zabodoval ŠŠK Prešov, ktorý zvíťazil na palubovke Sokola Písek 33:28 a hoci aktuálne figuruje na 8. mieste, stále má šancu posunúť sa v tabuľke o jednu až tri pozície vyššie.

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 24. kola MOL ligy hádzanárok 2017/2018:

Iuventa Michalovce - HC Zlín 41:30 (19:10)

Najviac gólov: Habánková 8/3, M. Holešová 7, Rebičová 7/1 - Očadlíková 5, Hradilová 5/3, Herbočková, Ševčíková a Kříčková po 4

Pok. hody: 8/5 - 6/4, vylúčené: 6 - 6, ČK: 16. Trehubová-Fiľková za nastrelenie brankárky do hlavy - 57. Kolářová za 3 vylúčenia, rozhodovali: Daňo a Sabol (obaja SR), 500 divákov

HK Slovan Duslo Šaľa - DHC Slavia Praha 20:20 (8:8)

Najviac gólov: Klučková 4/1, Tisajová, B. Königová, Rácková a Bujnochová po 3 - Kvášová 6, Galušková 6/3, Jačková 3

Pok. hody: 1/1 - 4/3, vylúčené: 1 - 3, rozhodovali: M. Rudinský a B. Mandák (obaja SR), 700 divákov

SHK Veselí nad Moravou - DHC Sokol Poruba 21:22 (8:9)

Najviac gólov: Šustková 6, Veselková 5/4, Vinklárková 3 - Rechtorisová 6, Desortová 5/3, Andrýsková a Minárčiková po 3

Pok. hody: 8/6 - 3/3, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 370 divákov

DHK Zora Olomouc - HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 32:27 (12:13)

Najviac gólov: Růžičková 8/2, Sovová a M. Salčáková po 5 - Matušincová 6, A. Obstová 5, K. Michnová a Šipláková po 4/1, Bencová 4

Pok. hody: 2/2 - 3/2, vylúčené: 1 - 1, rozhodovali: Šlezingr a Špunar (obaja ČR), 150 divákov

Sokol Písek - ŠŠK Prešov 28:33 (12:17)

Najviac gólov: Boorová a A. Königová po 5, Michková 4, Hauserová 4/3 - Šutranová 7/1, Bačíková 6/2, Ratvajská 5

Pok. hody: 3/3 - 4/3, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: L. Frieser a Kavulič (obaja ČR), 102 divákov