Slovensko U20 s jednou výhrou a jednou prehrou proti Švajčiarsku U20

Slovensko U20 – Švajčiarsko U20 28:27 (16:12), Slovensko U20 – Švajčiarsko U20 26:37 (12:20)
09.04.2018, Autor: Richard Fech

Slovenská juniorská reprezentácia odohrala v asociačnom reprezentačnom termíne v dňoch 7. a 8. apríla 2018 v Modre dva priateľské medzištátne zápasy proti tímu Švajčiarska U20, s ktorým v januári trikrát prehrala na Master Cupe vo švajčiarskom Zugu (24:36, 23:30 a 19:37). V domácej odvete najprv Slovensko U20 v sobotu vyhralo 28:27 a v nedeľu podľahlo švajčiarskym juniorom 26:37.

Sobota 7. apríla 2018, Modra:

Slovensko U20 – Švajčiarsko U20 28:27 (16:12)

Slovensko U20: Králik, Kanaloš – Bystrický 2, Majirský, R. Antl ml., Kucsera 1, Potisk 10, Rečičár 4, Šátek 1, Adamčík, Luby, Demko 1, Filipeje 2, Rešovský 5, S. Janoška 2. Tréner: M. Gernát.

Švajčiarsko U20:  Staub, Wipf, Eicher – Zehnder 7, Felder 7, Schlumpf, Storchli 2, Ardielli 1, Reichmuth 6, Rohr, Bruhrer, Giovanelli, Novak, Gasser 2, Freiberg, Haas 2. Tréner: P. Hrachovec.

Priebeh stretnutia: 2:2, 7:2, 9:4, 9:7, 15:9, 16:12, 17:16, 22:20, 23:23, 26:23, 26:26, 28:27.

Marek Gernát, tréner Slovenska U20:

„O našej výhre nad Švajčiarmi rozhodol náš výborný výkon v prvom polčase. Darilo sa nám v obrane a dávali sme rýchle góly z druhej vlny. V druhom polčase sme však mali problém presadiť sa cez vysunutú obranu súpera. Švajčiarom veľmi pomohla hra 7 na 6, kde s ľahkosťou dohrávali loptu do krídel, ktoré nám strelili osem gólov. Bol to fyzicky veľmi náročný zápas proti kvalitnému súperovi.“

Nedeľa 8. apríla 2018, Modra:

Slovensko U20 – Švajčiarsko U20 26:37 (12:20)

Slovensko U20: Králik, Kanaloš – Bystrický 2, Majirský, R. Antl ml. 1, Kucsera 3, Potisk 6, Rečičár 2, Šátek 1, Adamčík, Luby, Demko, Filipeje 3, Rešovský 5, S. Janoška 3. Tréner: M. Gernát.

Švajčiarsko U20:  Staub, Wipf, Eicher – Zehnder 3, Felder 6, Schlumpf 1, Storchli 5, Ardielli 2, Reichmuth 2, Rohr 1, Bruhrer 1, Giovanelli 1, Novak 4, Gasser 2, Freiberg 1, Haas 8. Tréner: P. Hrachovec.

„V druhom súboji proti Švajčiarsku sme boli nedisciplinovaní a veľmi rýchlo a naivne sme v prvom polčase odovzdávali lopty súperovi. V tejto časti hry sa vôbec nedarilo ani brankárom, a to rozhodlo o výsledku stretnutia. Všetko sme tlačili cez stred ihriska. Súper nás ľahko prerušoval a my sme nedokázali dohrávať lopty do lepšej finálnej koncovky. Chýbal nám pohyb bez lopty a správny timing. Opäť sa ukázalo, že máme kondičné nedostatky a že v tak krátkej dobe nie sme schopní zahrať dvakrát alebo trikrát po sebe kvalitný zápas. V druhom polčase sme sa snažili aspoň o skorigovanie stavu, ale zlyhali sme vo vyložených šanciach.“

Juniori SR – Slovensko U20:

Tomáš Rečičár, Boris Rešovský, Jakub Majirský, Radoslav Antl ml. (Tatran Prešov), Samuel Janoška (ŠKP Bratislava), Kristián Filipeje, Adam Králik (HK Agro Topoľčany), Radoslav Demko, Štefan Kanaloš (HK Slavoj Trebišov), Martin Potisk (TJ Slovan Modra), Ivan Bystrický, Marcel Adamčík (MŠK Považská Bystrica), Martin Luby (HŠK ŠG Košice), Mikuláš Kucsera (Grundfos Tatabánya/Maď.), Filip Šátek (HC Štart Nové Zámky)

Tréner: Marek Gernát (Tatran Prešov), asistent trénera: Peter Kostka (ŠKP Bratislava)