Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Po roku opäť semifinále Šaľa - Prešov, majstrovská Iuventa proti nováčikovi z Bánoviec

Na Slovensku i v ČR sa v závere týždňa začne národné play-off hádzanárok
27.04.2018, Autor: SITA, Foto: Milan Pospiš

Týždeň po skončení 26-kolovej časti 16. ročníka spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok - MOL ligy prichádza na rad rozhodujúca časť sezóny 2017/2018. Do vyraďovacej fázy sa prebojovali najlepšie kvartetá tímov z oboch krajín, ktoré čaká národné play-off. V SR i ČR sa boje o titul začnú v závere tohto týždňa.


Na Slovensku si lanskú účasť v semifinále zopakujú Iuventa Michalovce, HK Slovan Duslo Šaľa, ŠŠK Prešov a po siedmich rokoch sa doň prebojoval HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, ktorý medzi najlepším kvartetom nahradil HK Slávia Partizánske. V Česku budú o medaily znovu bojovať DHK Baník Most, DHC Slavia Praha a DHK Zora Olomouc, ktorých po piatich rokoch dopĺňa SHK Veselí nad Moravou (v porovnaní s minulým rokom chýba v elitnej štvorke DHC Sokol Poruba, pozn.).


V piatok, sobotu a nedeľu (27., 28. a 29. 4.) sú na programe úvodné zápasy semifinále. V "slovenskej" vyraďovacej časti si zmerajú sily Iuventa Michalovce s nováčikom HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou a HK Slovan Duslo Šaľa s ŠŠK Prešov, kde pôjde o reprízu vlaňajšej semifinálovej série. Nezmenená zostáva výhoda domáceho prostredia na začiatku sérií pre Duslo a Iuventu.


Na pozícii hlavného favorita sa nič nezmenilo. Napriek obmene kádra a neobhájení prvenstva v MOL lige je ním takisto ako v predchádzajúcich rokoch Iuventa Michalovce, ktorá obhajuje minuloročný titul a môže dosiahnuť víťazné "double" v tejto sezóne (v zbierke už majú triumf v SP). Zemplínčanky v závere dlhodobej časti dostali nový impulz po príchode trénera Jána Packu (František Urban sa posunul na post asistenta). V MOL lige si vybojovali bronz a zároveň si udržali pozíciu najlepšieho slovenského tímu.


Iuventa sa v semifinále stretne s Bánovcami, nad ktorými poľahky vyhrala oba zápasy v dlhodobej časti (36:25, 39:26). "V play-off máme najvyššie ambície a naším cieľom je majstrovský titul. Nikoho nepodceňujeme, ale ideme z prvého miesta, a preto sme favoritom. Bánovce by nám v semifinále nemali robiť veľké problémy, ale musíme byť ostražití. Dôležité sú prvé dva zápasy. Ja dievčatám verím a som presvedčený o tom, že séria by sa mala skončiť 3:0 v náš prospech," povedal pre Noviny Zemplína J. Packa.


Najväčším konkurentom Zemplíčaniek sú tradične hráčky HK Slovan Duslo Šaľa, ktoré skončili v MOL lige štvrté len o dva body za Iuventou. V závere základnej časti však nemali optimálnu formu a herne sa trápili. S prešovskými semifinálovými súperkami (8. v MOL lige) však majú priaznivú vzájomnú bilanciu v sezóne (19:16, 31:21) i pozitívnu skúsenosť z lanského semifinále play-off (3:0 na zápasy).


V Česku ide z najvýhodnejšej pozície do play-off úradujúci šampión a aktuálny víťaz MOL ligy DHK Baník Most so slovenským koučom Petrom Dávidom. Jeho súperom bude DHK Zora Olomouc, ktorý si účasť medzi štvoricou semifinalistov zaistil v závere dlhodobej časti. Vicemajster DHC Slavia Praha si zmeria sily s prekvapením sezóny SHK Veselí nad Moravou, ktorý vedie Ľuboš Hudák.


Semifinále a finále sa hrá na Slovensku na tri víťazné stretnutia (prvé dve a prípadné piate u lepšie umiestneného družstva po dlhodobej časti), o 3. miesto už len na dve. V Česku sa hrá celé play-off na dve víťazstvá (doma začína horšie umiestnený tím). Nový slovenský majster bude známy najneskôr v stredu 23. mája 2018, český šampión v nedeľu 20. mája.


V ČR budú hrať družstvá na 5. - 8. mieste po dlhodobej časti tzv. play-out, v ktorom sa stretnú každý s každým doma - vonku. Získané body v dlhodobej časti si družstvá prenášajú, skóre však nie. Posledný tím po play-out zostúpi.


MOL liga - národné play-off o majstra SR 2017/2018 - program semifinále (hrá sa na tri víťazstvá):

1. zápasy:

piatok (27. 4.): 18.00 h HK Slovan Duslo Šaľa (2. spomedzi slovenských družstiev po základnej časti) - ŠŠK Prešov (3.)

sobota (28. 4.): 17.30 h Iuventa Michalovce (1. spomedzi slovenských družstiev po základnej časti) - HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou (4.)


2. zápasy:

sobota (28. 4.): 18.00 h HK Slovan Duslo Šaľa - ŠŠK Prešov

nedeľa (29. 4.): 10.30 h Iuventa Michalovce - HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou


3. zápasy:

sobota (5. 5.): 18.00 h ŠŠK Prešov - HK Slovan Duslo Šaľa, 18.30 h HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Iuventa Michalovce


prípadné 4. zápasy: 10.30 h ŠŠK Prešov - HK Slovan Duslo Šaľa, 13.30 h HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Iuventa Michalovce


prípadné 5. zápasy:

utorok (8. 5.): 17.30 h Iuventa Michalovce - HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, 18.00 h HK Slovan Duslo Šaľa - ŠŠK Prešov


Ďalšie termíny:

finále: 12. - 13. 5. 2018, 19. - 20. 5., 23. 5. 2018

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner