Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Prešovčania očakávajú v Topoľčanoch náročný duel, domáci chcú podať zodpovednejší výkon

V stredu v Slovnaft handball extralige mužov druhé zápasy finále a o 3. miesto
07.05.2018, Autor: SITA, Foto: Marta Haluzová

Úradujúci hádzanársky šampión Tatran Prešov vstúpil do finálovej série play-off Slovnaft handball extraligy mužov 2017/2018 majstrovsky. Svojmu súperovi HK Agro Topoľčany nedal žiadnu šancu a v Tatran handball aréne ho zdolal vysoko 35:21 (17:8). V sérii hranej na tri víťazstvá čaká Šarišanov tradične kľúčový duel na palubovke súpera. Druhé finále sa bude hrať v stredu 9. mája od 18.00 h na topoľčianskej pôde.


"Súpera rešpektujeme, ale aj do druhého zápasu pôjdeme s cieľom vyhrať. Chceme v ňom napraviť naše chyby a ešte sa pokúsiť zlepšiť našu hru. Spoliehať sa budeme opäť na kolektívny výkon, najprv musí byť dobrá obrana a potom útok," uviedol pre klubový web chorvátsky kouč Tatrana Slavko Goluža, ktorého doplnil jeho krajan a strelecká opora Prešovčanov Bruno Butorac: "V stredu to bude v Topoľčanoch veľmi ťažký zápas. Musíme v ňom ukázať, že sme lepší tím a potvrdiť to aj víťazstvom."


Ak sa prešovským hádzanárom účinkujúcim v dueloch o zlato 16-krát za sebou podarí uspieť aj v Topoľčanoch vybojujú si tri majstrovské mečbaly na zisk štrnásteho majstrovského titulu v ére samostatnej SR, z toho dvanásteho za sebou.


V aktuálnej sezóne sa už hádzanári HK Agro raz postarali pred svojimi priaznivcami o prekvapenie a v závere základnej časti zaskočili favorita (28:27). Ich český tréner Pavel Farář už pred začiatkom finále deklaroval, že jeho zverenci budú potrebovať veľmi dobrý výkon, aby sťažili Tatran cestu za očakávaným prvenstvom. "Verím, že v stredajšom domácom zápase predvedieme oveľa zodpovednejší výkon. Musíme hrať disciplinovane a tiež dodržiavať taktické pokyny. Inak nemôžeme byť úspešní. Dúfam, že finálovú sériu sa nám ešte podarí zdramatizovať," poznamenal Farář pre mytopoľčany.sme.sk.


V stredu je na programe aj druhé stretnutie o bronz. V prvom využili hráči MŠK Považská Bystrica výhodu domáceho prostredia vďaka druhopolčasovému obratu proti HKM Šaľa (30:28). Série o 3. miesto sa presúva k Váhu, kde sa začne hrať od 19.00 h.


Finále i séria o 3. miesto sa hrajú na tri víťazstvá, družstvá si striedajú výhodu domáceho prostredia po každom stretnutí (prvé, tretie a prípadné piate u lepšie umiestneného po nadstavbe). V prípade nerozhodného výsledku v riadnom hracom čase sa nepredlžuje, ale nasleduje rozstrel zo značky sedemmetrového hodu. Nový majster SR a držiteľ trofeje Antona Frola bude známy najneskôr v stredu 19. mája 2018.


Program finále play-off Slovnaft handball extraligy mužov 2017/2018 (hrá sa na tri víťazstvá):

druhý zápas:

streda 9. 5.: 18.00 h HK Agro Topoľčany - Tatran Prešov (stav série 0:1 /21:35/)

tretí zápas:

sobota 12. 5.: 18.00 h Tatran Prešov - HK Agro Topoľčany

prípadný štvrtý zápas:

streda 16. 5.: 18.00 h HK Agro Topoľčany - Tatran Prešov

prípadný piaty zápas:

sobota 19. 5.: 18.00 h Tatran Prešov - HK Agro Topoľčany


o 3. miesto (hrá sa na tri víťazstvá):

druhý zápas:

streda 9. 5.: 19.00 h HKM Šaľa - MŠK Považská Bystrica (stav série 0:1 /28:30/)

tretí zápas:

sobota 12. 5.: 18.00 h MŠK Považská Bystrica - HKM Šaľa

prípadný štvrtý zápas:

streda 16. 5.: 19.00 h HKM Šaľa - MŠK Považská Bystrica

prípadný piaty zápas:

sobota 19. 5.: 18.00 h MŠK Považská Bystrica - HKM Šaľa

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner