Načítavanie údajov ...

5 ženských nováčikov v Lige majstrov, ktoré sa stali centrom pozornosti

V lige majstrov DELO WOMEN’S EHF 2019/20 sme videli ako sa veľa hráčok dostalo do centra pozornosti, či už ako nováčikovia alebo ako „ohrievačky“ lavičiek, ktoré nám mohli konečne ukázať aspoň časť z toho, čo sa v nich skutočne skrýva.

Poslednú sezónu päť hráčok na tomto zozname vzbudilo výrazný dojem, napriek tomu, že svoju kariéru v Lige majstrov iba začínajú a mali by nám robiť radosť i nasledujúce roky.

Diana Ciuca – SCM Ramnicu Valcea

Keďže vo svojej prvej sezóne Ligy majstrov sa 19-ročná Diana Ciuca delila o svoj čas na ihrisku so spoluhráčkou z rumunského národného mužstva Julijou Dumanskou a Čiernohorkou Martou Batinovicovou, nebola na ňom tak často. Ale keď bola, zanechala stopu.

Iba sedem minúť na palubovke v prvom kole stačilo na to, aby Ciuca získala vyznamenanie Rookie of the Round (Nováčik kola), pretože nepustila žiadny gól a tak skončila so 100% úspešnosťou.

https://www.ehftv.com/pl/video/rookie-of-main-round-1-diana-ciuca/1851291

Pauletta Foppa – Brest Bretagne Handball

Pauletta Foppa nie je v Lige majstrov 2019/20 debutantkou, keďže v roku 2018/19 strelila 5 gólov za Brest. Tento rok však zohrala oveľa väčšiu úlohu a dostala sa do centra pozornosti.

19-ročná Pauletta, ktorá bola tiež súčasťou francúzskeho úspechu EHF EURO 2018, strelila 36 gólov za Brest a pomohla im tak na ceste do štvrťfinále, čím sa stala z jednou najlepších streľkýň tímu, ktorý si zabezpečil druhé miesto v skupine.

https://www.ehftv.com/pl/video/3-stars-main-round-5/1875397

Yaroslava Frolova – Rostov-Don

Yaroslava Frolova sa pripojila k tímu Rostov-Don na žiadosť trénera Ambrosa Martina po decembrových Majstrovstvách sveta v roku 2019. Rýchlo sa stala dôležitou súčasťou WOMEN’S EHF FINAL4.

Svoje prvé kroky v Lige majstrov urobila s Dinamo-Sinarou v rokoch 2014/15, keď mala iba 17 rokov. Bola však iba hráčkou na lavičke, s malo stráveným časom na ihrisku.

Teraz je však situácia úplne iná. Od svojho prvého zápasu v Lige majstrov za Rostov zaznamenala, teraz už 22-ročná, Yaroslava 18 gólov a bola kľúčovou hráčkou.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Первый гол Ярославы Фроловой @yasyafrolova77 за «Ростов-Дон» ???? #rostovhandball

Príspevok, ktorý zdieľa ?Гандбольный клуб «Ростов-Дон» (@rostovhandball),

Mireya Gonzalez – SCM Ramnicu Valcea

Mireya je nováčikom v inom zmysle. Aj keď bola súčasťou tímu Györi Audi ETO KC, ktorý získal titul Ligy majstrov v roku 2018, k maďarskému tímu sa pripojila až ku koncu sezóny. Bolo ťažké sa vtedy jasne ukázať, ale aj tak prispela celkovo 6 gólmi.

Prejdime na rok 2019/20, španielsky pravý back je v skvelej forme v tíme SCM Ramnicu Valcea, ku ktorému sa Mireya pripojila minulú sezónu po víťazstve and Siófok KC v EHF Cup.

Je to prvýkrát, čo publicum Ligy majstrov vidí skutočné schopnosti striebornej medailistky Majstrovstiev sveta 2019. Dala jasne najavo, že sa na ňu oplatí pozerať.

 

 

Marit Røsberg Jacobsen – Team Esbjerg

Jej predchádzajúce skúsenosti v Lige majstrov boli obmedzené na kvalifikačné zápasy s Byasen Handball Elite v rokoch 2013/14 a 2014/15. V sezóne 2019/20 mala Marit šancu ukázať, čoho je v skutočnosti schopná.

Nórske pravé krídlo bolo pre tím Esbjerg rozhodujúcou útočnou zbraňou, keď sa dánsky tím dotiahol po prvý raz do štvrťfinále. So svojimi 45 gólmi za sezónu patrí medzi najlepších strelcov tímu.

 

Zdroj: http://www.ehfcl.com/en/women/news/tF4LXQoWG-0UATKUpP7UoQ/5_newcomers_who_snatched_the_spotlight 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022