Načítavanie údajov ...

Hviezdne posily v Lige majstrov: Kto spravil najväčší dojem vo svojom novom klube?

Každý rok môžeme vidieť v Lige majstrov VELUX EHF nové tváre. Niektoré sa predvedú v dobrom svetle, iné zasa nie. Talentovaný hráč sa nie vždy zladí v novom neznámom prostredí, ale v niektorých prípadoch do seba všetko zapadne perfektne a klub začne z nováčika okamžite ťažiť.

Pozrime sa na prestupy ročníka 2019/20, na zoznam hráčov, ktorí zohrávali kľúčovú úlohu v ich nových tímoch.

Hugo Descat – Montpellier HB

Návrat do Francúzska bol pre Huga úspešný, keď po dvoch sezónach v Rumunsku s Dinamo Bucuresti prestúpil do Montpellier HB.

Súčasne najlepší strelec Ligy majstrov strelil 75 gólov, čím nepochybne Montpellieru veľmi pomohol.

Zdá sa, že Descat sa počas sezóny stáva stále silnejším, keďže v troch zo štyroch zápasoch, ktoré sa hrali v roku 2020, strelil už osem gólov.

https://www.ehftv.com/int/video/sego-and-descat-play-it-perfectly/1877565

Luka Cindrič – Barça

Chorvátsky hráč Luka Cindrič sa v posledných rokoch predviedol v niekoľkých kluboch. V roku 2017 získal titul Ligy majstrov s Vardarom, v roku 2018 prestúpil do Kielce a v lete 2019 konečne prišiel do tímu Barça.

Cindrič mal menšie ťažkosti s prispôsobením sa v každom novom klube, ale s Barçou to bola okamžitá zhoda. Víťaz ocenenia EHF Player of the Year 2017 (Hráč roka 2017) zohral v tíme dôležitú úlohu. Španielske mužstvo získalo prvé trofeje už začiatkom sezóny, Luka prispel 51 gólmi a Barça sa predviedla pôsobivými výkonmi. 

https://www.ehftv.com/int/video/best-7-round-14/1878271

Andreas Wolff – PGE VIVE Kielce

Nemecký hrdina EHF EURO 2016 po prestupe do poľského klubu Kielce v ročníku 2019/20 predviedol veľkolepé výkony.

Prestup do prvého klubu mimo svojej rodnej krajiny priniesol zázraky. Wolff dobre zareagoval na väčšiu zodpovednosť, ktorá vyplynula z možnosti byť číslo jedna. Wolffova vynikajúca forma mu priniesla cenu Hráča mesiaca za november.

Wolff a Kielce je jednoznačne dobrá kombinácia, na začiatku sezóny bol dokonca menovaný kapitánom tímu, čo len dokazuje jeho dôležité postavenie v tíme. 

 


 

 

Rasmus Lauge – Telekom Veszprém HC

Po niekoľkých sezónach, v ktorých dokázal, že je jeden z najcennejších obrancov Flensburgu, súčasný majster sveta Rasmus Lauge prestúpil do Veszprému na ročník 2019/20. A nestrácal čas adaptovaním sa.

Lauge je silnou a stálou posilou Vespréma, ktorý mal opäť ďalšiu úspešnú sezónu. Lauge odviedol v doterajšom ročníku skvelú prácu, keď strelil 50 gólov a perfektne zacelil dieru v obrane, ktorá vznikla po konci ročníka 2018/19.

 

Bogdan Radivojevič – MOL-Pick Szeged          

Radivojevič je nielen pozoruhodným prírastkom pre MOL-Pick Szeged, ale tréner Juan Carolos Pastor pomohol Bogdanovi s jeho najlepšou formou kariéry.

Radivojevič zaznamenal pre svoj nový klub neuveriteľných 63 gólov (viac ako za posledné dve sezóny dokopy v Rhein-Neckar Löwen). Bol taktiež najlepším srbským strelcom na EHF EURO 2020 a ukázal, aký prínos mal jeho prestup, pre práve krídlo aj pre jeho individuálnu hru. 


Zdroj: http://ehfcl.com/en/men/News/WuMr7sRtyeFz7E0w1exOrA/New_stars_on_the_block-_Who_made_the_biggest_impact_with_their_new_club 

Foto: m4sport.hu, Wikipedia, fcbarcelona.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022