Načítavanie údajov ...

85 rokov topoľčianskej ženskej hádzanej

História topoľčianskej ženskej hádzanej sa začala písať v roku 1934 a práve túto udalosť si topoľčianske hádzanárky pripomenuli na oslave 28.2.2020, ktorej sa zúčastnil i prezident a viceprezident SZH Jaroslav Holeša a Ernö Kelecsényi.

Oslava začínala v slávnostnej atmosfére v Obradnej miestnosti MÚ v Topoľčanoch, kde sa primátorka Alexandra Gieciová prihovorila pozvaným hosťom a bývalým i súčasným hádzanárkam odovzdala pamätný list. Veľmi dojímavé bolo preberanie ocenenia hráčkami, ktoré hádzanársku loptu naháňali v 50. a 60. rokoch minulého storočia, medzi ktoré patrili napríklad Gendečová, Gruberová, Schneidgenová, Marková, Oppitzová, Čerevková, Matejová, Mikušová, Janoušková, Mladá, Ďurišová, Kluková, Hazuchová, Mallová, Šmotláková či Vicelová.

Na MÚ sa prihovoril hráčkam aj prezident SZH, ktorý pri tejto príležitosti odovzdal do rúk Ivana Ivanova pamätnú plaketu. Za všetky hráčky sa poďakovala Helena Gendečová.

 

Neoficiálna časť oslavy pokračovala v reštaurácii AXA, ktorej sa zúčastnila aj primátorka Alexandra Gieciová, viceprimátor Juraj Želiska, viceprezident SZH Ernö Kelecsényi, riaditeľ PZ Roman Gaťár a predseda ŠKP Viliam Selecký, ktorý sa poďakoval všetkým hráčkam za športové výsledky, poprial im veľa zdravia a odovzdal im upomienkové darčeky.

Organizátorom tohto podujatia, manželom Ivanovým, a svojim trénerom poďakovali „staré“ i „mladé“ hádzanárky, ktoré im odovzdali pamätné plakety a darčeky. Zo slov hádzanárok bolo cítiť veľkú úctu a najmä vďaku za všetko, čo pre nich urobili.

Oslava pokračovala v spoločnej diskusii, ktorá sa niesla v príjemných spomienkach. Zároveň v prianiach do ďalšieho obdobia a v očakávaniach, že rekonštrukcia ŠH prinesie miesto aj pre ženskú zložku hádzanej. Napriek tomu, že vekový rozdiel medzi niektorými hráčkami bol aj 50 rokov, našli si spoločnú reč, pretože ich spojila spoločná vášeň – hádzaná.

Autor, Foto: ŠKP Topoľčany

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022