Načítavanie údajov ...

9. ročník Memoriálu Mariána Hirnera skončil víťazstvom TJ Sokol Cífer

Dňa 20.11.2021 sa uskutočnil 9. ročník Memoriálu Mariána Hirnera, určený v súčasných podmienkach pandémie pre najmenších kategórie, prípraviek. Podujatie sa konalo v Mestskej športovej hale na Rybníkovej ulici, za finančnej podpory mesta Trnava a sponzorov. Memoriál organizoval miestny hádzanársky klub HBC Trnava. 

Touto cestou už po 9. krát si pripomíname a uctievame pamiatku významnej osobnosti trnavskej a československej hádzanej, Mariána Hirnera. Marián Hirner žil 1953-2005 a bol odchovancom trnavskej hádzanej, za Československo odohral 162 reprezentačných zápasov. Ako prvému Slovákovi sa mu podarilo hrať v Nemeckej Bundeslige za klub Grosswallstad. Ako tréner priviedol trnavský hádzanársky tím Lokomotíva Trnava, k zatiaľ jedinému titulu majstra Slovenska v sezóne 1993/94, zároveň šlo o prvú sezónu, v ktorej sa hrala samostatná slovenská liga.

Memoriálu sa mohlo zúčastniť len obmedzené množstvo hráčov a aj družstiev, pre pandemické opatrenia.  Celkovo si zmerali 4 mužstvá kategórie prípraviek, svoje sily a šikovnosť. Domáce mužstvo HBC Trnava a hostia MHK Piešťany A / B , TJ Sokol Cífer.  Bohužiaľ mužstvo HC Sporta Hlohovec sa turnaju nezúčastnili, pre karanténu. Turnaj pozostával zo vzájomných odohraných zápasov, kde rozhodoval celkový počet víťazstiev. Pri zhode víťazstiev rozhodoval vzájomný zápas alebo celkové skóre mužstva.

V súčasnom ročníku sme dali priestor našim najmenším hádzanárom, aby si vzájomne zmerali sily, šikovnosť a radosť z hry. Boli sme svedkami veľkej detskej radosti z pohybu a hry samej, ale aj pár slzičiek.   Deti nám ukázali ako sa vedia zahrať aj sami zo sebou J Na naše prekvapenie, deti boli hladné po súperení a víťazstvách. Najzaujímavejším zápasom sa javil TJ Sokol Cífer vs MHK Piešťany A. Obe mužstvá nám ukázali svoje individuality, ale aj bojovnosť do konca. Na začiatku zápasu boli sily vyrovnané aj keď mužstvo Cífera ťahalo za lepší koniec. Jedno aj druhé mužstvo ukázali, že vedia hrať jeden na jedného, ale aj rýchle protiútoky. V poslednej tretine hracieho času mužstvu Piešťan A, začali dochádzať sily. Zrejme z náročného zápasu s Trnavou, ktorý skončil v prospech Piešťan A 12:9. Po rýchlych protiútokoch si Cífer vypracoval dostatočný náskok na pohodlnú výhru 27:18. Ktorá neodzrkadľuje skutočnú vyrovnanosť zápasu.

Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým zúčastnením, sponzorom aj mestu Trnava. Za to, že umožnili aby sa takáto akcia dala zorganizovať v neľahkých časoch. Všetkým prajeme plné zdravie, aby sme sa takto mohli stretávať  čo najčastejšie a čo v najväčšom množstvo.

Celkové poradie 9. ročníka Memoriálu Mariána Hirnera, kategória prípraviek:

  1. TJ Sokol Cífer
  2. MHK Piešťany A
  3. HBC Trnava
  4. MHK Piešťany B

Vyhodnotenie najlepších hráčov 9. ročníka Memoriálu Mariána Hirnera, kategória prípraviek:

Najšikovnejší hráč: Brandhuber T., MHK Piešťany A

Najšikovnejší brankár: Holič K., TJ Sokol Cífer

 Výsledky 9. ročníka Memoriálu Mariána Hirnera, kategória prípraviek:

HBC Trnava : TJ Sokol Cífer11:15
MHK Piešťany A : MHK Piešťany B18:2
HBC Trnava : MHK Piešťany A9:12
MHK Piešťany B : TJ Sokol Cífer8:20
TJ Sokol Cífer : MHK Piešťany A27:18
HBC Trnava : MHK Piešťany B14:3

 

Autor: HBC Trnava, foto: HBC Trnava

 

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022