Načítavanie údajov ...

AHT HC Tatran Stupava už s trénerom Olšavským i Holešovou a Walterovou v kádri

V tíme minulosezónneho nováčika MOL ligy žien sa udiali počas letných dní zaujímavé zmeny. Novou posilou AHT HC Tatran Stupava sa ešte v júli stala bývalá slovenská reprezentantka Mária Holešová. Skúsená krídelníčka v uplynulom ročníku pôsobila v najvyššej tureckej súťaži v družstve Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Spor Kulübü. Hoci zvažovala aj ukončenie hádzanárskej kariéry, napokon prikývla na stupavskú ponuku. S prezidentom klubu Jánom Papajom podpísali ročný kontrakt s opciou. Holešová je odchovankyňa MHK Bytča, ktorá krátko pôsobila v Partizánskom, dlhé roky žala úspechy s Iuventou Michalovce, potom okúsila Ligu majstrov v drese chorvátskej Podravky Koprivnica a vyskúšala si angažmán v maďarskom Mosonmagyaróvári. Dvadsaťdeväťročná žilinská rodáčka bola za rok 2018 víťazkou ankety Hádzanárka roka 2018.
Od uplynulého týždňa je známa zmena na trénerskom poste AHT HC Tatran Stupava. „Prípravu sme začali s asistentom Peťom Olšavským. Po návrate z majstrovstiev sveta kadetiek som bol ešte na pár tréningoch. Uplynulý štvrtok som skončil, funkcie trénera som sa vzdal sám, bolo to z rôznych dôvodov. Zvažoval som to už dlhšie, teraz budem na hádzanárskom dôchodku,“ vysvetlil svoj krok v rozhovore pre slovakhandball TV Róbert Popluhár.
„Novým hlavným koučom sa stal Peter Olšavský, v úlohe asistenta bude pôsobiť Ľuboš Hepner,“ potvrdil výmenu na lavičke manažér stupavského klubu Rudolf Draškovič.
Do kádra AHT HC Tatran okrem Holešovej pribudla aj krídelníčka Laura Walterová zo Strojára Malacky, ktorá nedávno reprezentovala SR na svetovom šampionáte kadetiek. „Máme v hľadáčiku ešte jednu ľavú spojku. Verím, že do začiatku sezóny sa nám podarí zabezpečiť podmienky na jej príchod. V uplynulých dňoch sme prioritne museli vyriešiť otázku trénera,“ dodal Draškovič.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022