Načítavanie údajov ...

Aj Polák do českej extraligy

Počet slovenských hádzanárov pôsobiacich v Česku sa počas letného prestupového obdobia rozrástol. Po Marekovi Hniďákovi (Lovci Lovosice) a Matúšovi Moravčíkovi (HC Dukla Praha) prestúpil do klubu z českej extraligy aj ďalší mladý hráč s reprezentačnými skúsenosťami. Daniel Polák si bude obliekať dres tímu KH ISMM Kopřivnice, ktorý skončil v uplynulej sezóne tamojšej najvyššej súťaže na 8. mieste. „Už približne pred dvoma rokmi som chcel ísť hrať do zahraničia, ale tieto plány mi prekazila pandémia koronavírusu. Zostal som na Slovensku, a hoci som neodohral veľa zápasov vinou zranenia, stále mám ambície zlepšovať sa,“ uviedol pre facebookový profil Ligy na ochranu slovenských športovcov (LOSS) Daniel Polák, pre ktorého to bude prvý zahraničný angažmán.

Dvadsaťdvaročný univerzálny hráč, ktorý je schopný hrať na poste ľavého krídla i strednej spojky pôsobil na slovenskej extraligovej scéne v HKM Šaľa a naposledy v družstve Záhoráci Stupava/Malacky. „Verím, že prestupom do KH Kopřivnice sa mi podarí spraviť progres, ktorý mi s výhľadom do budúcnosti pomôže dostať sa niekam ďalej. Touto cestou by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorí boli do môjho prestupu zainteresovaní. Celá komunikácia s klubom vrátane obsahu zmluvy prebehla hladko aj vďaka práci zástupcu LOSS,“ dodal stupavský odchovanec Polák.

Ľavoruká spojka Hniďák zamerila do Lovosíc z nemeckého treťoligového HC Burgenland a pivot Moravčík odišiel do pražskej Dukly zo Slovana Modra.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: hkmsalahandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022