Načítavanie údajov ...

Ani 9 gólov Bujnochovej nestačilo ATH na bodový zisk

Hádzanárky maďarského Siófoku dosiahli štvrté ligové víťazstvo za sebou, keď vo Váci vyhrali 36:32. Simona Szarková k tomu počas 45 minút na palubovke prispela piatimi gólmi, na ktoré potrebovala desať striel. Hungast Szombathelyi KKA utrpel vysokú prehru od favorizovaného Győri Audi ETO KC (24:45), Viktória Györiová ju zmiernila dvoma gólmi z rovnakého počtu pokusov.

Thüringer HC si tiež pripísal hladkú prehru u suverénne lídra I. bundesligy z Bietigheimu (23:36), Lýdia Jakubisová strelila jeden gól a urobila jednu technickú chybu. Pre jej THC to bol tretí duel v sérii bez výhry.

Hádzanárky OGC Nice zvládli duel na palubovke posledného družstva tabuľky I. francúzskej ligy Fleury Loiret, kde vyhrali 25:23. Martina Školková sa na tom podieľala jedným gólom z dvoch striel, súboj nedohrala pre tri dvojminútové vylúčenia.

Ani deväť gólov Karin Bujnochovej nezabránilo tesnej prehre klubu Achenheim Truchtersheim Handball na pôde Havre Athletic Club HK (31:32) v II. lige vo Francúzsku. Slovenská spojka sa šesťkrát presadila z pokutového hodu, dovedna vyslala na bránku súpera tucet striel, raz bola vylúčená.

Rostov s asistentom trénera Tomášom Hlavatým potvrdil v I. ruskej lige úlohu favorita, keď si na záver skupinovej fázy poradil s tabuľkovým susedom z Togliatti 35:30.

Súboj o 2. priečku vo Švajčiarsku vyznel jasne pre LK Zug, ktorý pokoril Brühl Handball 33:23, z čoho bol smutný Ľubomír Švajlen na lavičke hostiek. HSC Kreuzlingen vyhral aj tretí súboj v skupine o účasť v najvyššej švajčiarskej súťaži, keď si poradil s tímom Herzogenbuchsee 28:20. Petra Škoricová z víťazného družstva mali pri siedmich góloch polovičnú úspešnosť streľby, raz bola vylúčená a urobila jednu technickú chybu. Jej spoluhráčka Mária Olšovská dala tri góly zo štyroch pokusov, spravila aj štyri technické chyby.

V rakúskej lige posledný Eggenburg pod vedením Tibora Csóku pokoril tabuľkového suseda Korneuburg 24:22, jeho zverenka Barbora Králová mala na konte jedno vylúčenie. BT Füchse Powersport aj vďaka piatim gólom Nicol Nejedlíkovej zaskočil Feldkirch (26:25). MGA Fivers, klub brankárky Adriany Medveďovej, si z Grazu odniesol bod (24:24). Stockerau nečakane zakoplo s Dornbirnom (25:27), nepomohli mu ani tri góly Diany Michálkovej, ktorá si odpykala aj jeden dvojminútový trest.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/ATHhandball/ – © Patkfotografy

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022