Načítavanie údajov ...

Anketa! Erika Rajnohová: V Španielsku som vlastne ešte nestretla muža, ktorý by ma výraznejšie zaujal. Asi som v nesprávnom meste…

V pravidelnej ankete vyspovedáme našich športovcov nielen o góloch, bodoch a sekundách…  Čo majú radšej? Čo im je sympatickejšie, obľúbenejšie, milšie?

Erika Rajnohová je 22-ročná slovenská hádzanárska reprezentantka. Odchovankyňa trenčianskej hádzanej hrá na pozícii spojky. V ankete Slovenského zväzu hádzanej sa stala Talentom roka 2018 a získala Cenu Márie Ďurišinovej. Pôsobila aj vo francúzskom ESBF Besancon, následne prestúpila do nemeckého HSG Bad Wildungen a odtiaľ v lete 2020 zamierila do španielskeho Mecalia Atlético Guardés. Pred prerušením sezóny pandémiou patrila tomuto tímu 3. priečka v lige, darí sa mu aj v novej sezóne, vo svojej skupine je druhý. Klub sa predstavuje aj v európskych pohárových súťažiach. Družstvo vedie člen trénerského tímu španielskej reprezentácie José Ignacio Prades. Jej sestra Monika Rajnohová je Hádzanárkou roka 2019 a kapitánkou reprezentácie, brat Erik je extraligovým hokejistom. Na Vianoce bude Erika Rajnohová doma na Slovensku, k tímu zo španielskej Galície sa pripojí hneď po Novom roku.

Hokej alebo futbal? 
Hokej. Sledujem ho určite viac, keďže môj brat – dvojča Erik sa hokeju venuje celý život. Je to obranca, hrával aj v mládežníckych reprezentáciách, neskôr vo Švédsku a po návrate na Slovensko pôsobí v rodnom Trenčíne, kde hrá extraligu za Duklu.

Erika s bratom dvojčaťom Erikom.

Ronaldo alebo Messi?  

Futbal na zaujíma menej, ale tú veľkú dvojku samozrejme poznám. Zo športovej stránky to ťažko hodnotiť, každý má svoje prednosti. Ak by išlo o sympatie, tak asi skôr Messi. Ale nie preto, že Ronaldo je príliš veľký frajer – veľkí športovci musia mať aj veľké sebavedomie.

Blondín alebo brunet?

Ťažká otázka… Zrejme skôr svetlejší typ, ako tmavý. V mojom španielskom pôsobisku som vlastne ešte nestretla žiadneho muža, ktorý by ma nejak výraznejšie zaujal. Vidíte, asi som v nesprávnom meste… ????

Rezeň alebo mrkva? 
Zeleninu mám veľmi v obľube, špeciálne práve mrkvu. Sama od seba si mäso príliš nepripravujem, problém s ním ale nemám. Takže hlasujem za rezeň, hlavne kvôli tomu že idú Vianoce. Častejšie ho mávam na tanieri práve doma na Slovensku, keď ho pripraví mama. Tento rok sa vrátim k rodinnému stolu 23. decembra. Mamina sa ma vždy pred návratom pýta, čo konkrétne by som si priala navariť. Nemávam špeciálne želania, ale moje obľúbené slivkové gule – tie si vypýtam takmer vždy.

Čaj alebo káva?

Jednoznačne čaj. Som skôr čajíčkar ako kávičkár. Aj keď je pravda, že keď sme niekde na návšteve, dám si skôr kávu, keďže ju pijú všetci. Nech zbytočne nevyčnievam… ????

Hory alebo more?
Hory. Ale možno je to tým, že teraz pôsobím priamo pri oceáne, takže si ho užijem dostatok a skôr ma to ťahá do lesa… Už v detstve sme celá rodina chodili často na takéto prechádzky, na rôzne výjazdy a chaty. Mala som to veľmi rada. Po kariére, keď bude viac času, budem v horách určite častejšie.

Hudba alebo film? 

Ak by som si mala vybrať len jedno, tak hudba. Nemám nejaký konkrétny obľúbený štýl, skôr ma musí osloviť konkrétna pieseň. Momentálne, vzhľadom na obdobie, sa mi v prehrávači točia vianočné pesničky od Johna Legenda z albumu A Legendary Christmas.

Pivo alebo víno? 

Nemám rada ani jedno. Ak, tak naozaj troška dobrého vínka. Ja si väčšinou dávam nealko, ale keď už občas s babami vybehneme večer na drink, tak si dám gin-tonic, to jediné mi chutí. A v lete zasa aperol.

Leto alebo zima? 

Leto alebo zima so snehom. Zima bez snehu nie.

Lyže alebo bicykel?  

Aj, aj. Ako rodina sme lyžovali pomerne dosť, ešte kým som bola v Trenčíne a mala som čas. Vždy sme išli na viac dní. Najčastejšie do Tatier alebo do neďalekého Skicentra Kohútka v Novom Hrozenkove pri Vsetíne. Bicykel má zasa v lete najväčšie využitie ako tréningová pomôcka. Akurát dlhšie trate mi príliš nesedia. Zrejme za to môže brat – raz ma vytiahol trochu sa rozhýbať, vtedy som práve bola asi dva mesiace bez poriadneho pohybu. Vravela som si: Veď pohodička. Lenže on nasadil svoje tempo a ja som si na konci myslela, že fakt odpadnem… ????

Erika so súrodencami Erikom, Monikou a Dominikou.

Beh alebo posilňovňa?  

Posilka. Ešte záleží od toho, o aký beh ide. Krátke trate nie sú také nudné ako dlhé. No a v posilňovni sa nebehá… ???? Pri behu mi to občas príde až ťažké na hlavu, treba sa vedieť mentálne pripraviť. Pretože keď už dopredu viem, aké to bude náročné a ako budem zo seba s prepáčením “pľuť krv”, tak to sa mi teda nepáči.

Pes alebo mačka?

Z domu mám skúsenosti so psami, ale v Španielsku som samozrejme bez psa, to by som nezvládala. Mačky veľmi nemusím, možno som ovplyvnená aj tým, že takto to majú asi všetci v našej rodine. Domov by som si ju nekúpila.

Karty alebo herná konzola? 

Asi by som zvolila karty, keďže pri tých sa môžu zabaviť viacerí. Záleží aj od partie. Nevyhýbam sa však ani hernej konzole, najradšej mám Mortal Kombat a podobné tipy bitkárskych hier.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Archív Eriky Rajnohovej

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022