Načítavanie údajov ...

Anton Gregor má osemdesiat

Dlhoročný hádzanársky funkcionár Anton Gregor od pondelka osemdesiatnikom

Významná osobnosť slovenskej hádzanej Anton Gregor sa v pondelok dožíva významného životného jubilea. Rodák z Častej (nar. 22. 2. 1941) oslavuje 80. narodeniny.

„Hádzaná bola, je a vždy bude neodmysliteľnou súčasťou môjho života. Aj vďaka nej som si ani nevšimol, že už mám osemdesiat rokov, keďže väčšinu života som bol obklopenými mladými ľudmi a pohyboval som sa v ich prítomnosti,“ povedal pre slovakhandball.sk jubilant A. Gregor, ktorý sa pravidelne zúčastňoval na bežných ligových či významných medzištátnych stretnutiach a hádzanárske dianie sleduje dodnes. „Hádzanou žijem. Mám vďaka nej veľa známych a kamarátov. Mnohí hráči či neskôr tréner mi takpovediac prešli cez ruky.“

S hádzanou začal počas stredoškolského štúdia na priemyselnej škole v Bratislave. Hrával za bratislavské mužstvá Kovosmalt a Červená hviezda. Postupne prešiel na funkcionársku dráhu. Ako dlhoročný funkcionár pracoval na klubovej (ČH) a aj zväzovej úrovni. V minulosti bol člen výkonného výboru Slovenského zväzu hádzanej, predseda technickej a neskôr dlhoročný šéf disciplinárnej komisie, v ktorej zastáva post podpredsedu aj v súčasnosti.

Za trénera Petra Hatalčíka pôsobil ako technický vedúci juniorskej (účasť na MS 1995 v Argentíne) i seniorskej reprezentácie Slovenska, s ktorou bol pri premiérovej účasti na ME v roku 2006 vo Švajčiarsku. Práve pôsobenie v národnom tíme považuje za najdôležitejšiu časť svojej práce pre hádzanú.

„V súvislosti s hádzanou už nemám nejaké túžby, ale s radosťou sledujem, ako sa vyvíja tento šport,“ dodal Anton Gregor, ktorý je od roku 2013 členom Siene slávy slovenskej hádzanej a od roku 2016 držiteľom ocenenia Bronzový odznak SOŠV.

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022