Do zápasového programu hádzanárov Tatrana Prešov už onedlho pribudnú aj povinnosti v nadnárodnej SEHA (South East Handball Association) Gazprom League mužov. Už v tretej sezóne za sebou sa súťaž nezačne v jej úvode. Kým v predchádzajúcich edíciách to bolo v decembri 2020, resp. februári 2022, tak tentoraz to bude koncom januára 2023. Organizátori SEHA ligy ešte v závere uplynulého kalendárneho roka oznámili, že 12. ročník bude mať osem účastníkov z piatich krajín rozdelených do dvoch skupín. Ani tentoraz medzi nimi nechýba Tatran Prešov, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou SEHA ligy od jej vzniku v roku 2011.

V porovnaní s predchádzajúcou edíciou ubudli zo zoznamu účastníkov potvrdenom exekutívou súťaže dva tímy. Hrať nebudú HC Meškov Brest z Bieloruska a ukrajinský HC Motor Záporožie. Tatrana Prešov sa predstaví v B-skupine v spoločnosti chorvátskeho finalistu uplynulých dvoch ročníkov RK PPD Záhreb, ktorý vedie bývalý kouč Šarišanov Slavko Goluža, HC Vardar 1961 Skopje zo Severného Macedónska a opäť aj srbského RK Partizan Belehrad.

Vedenie SEHA ligy opäť rozhodlo, že dva kluby - obhajcu prvenstva Telekom Veszprém (A-skupina) a RK PPD Záhreb (B-skupina) nebudú účinkovať v skupinovej fáze a sú priamo nasadené do štvrťfinále. Po skupinovej fáze, v ktorej sa tímy stretnú systémom každý s každým doma - vonku, vzídu na základe poradie štvrťfinálové dvojice. Tie určia účastníkov tradičného vyvrcholenia – turnaja Final 4 (21. - 23. 4.). Tatran na ňom vlani chýbal po štvrťfinálovom vyradení Veszprémom.

Prvý zápas novej sezóny SEHA ligy bude 25. januára a jeho aktérmi budú hráči RK Vojvodina Nový Sad a RK Nexe Našice. Prešovčania vstúpia do súťaže o tri dni neskôr (28. 1.) domácim súbojom proti Vardaru Skopje.

Rozdelenie tímov do skupín v SEHA Gazprom League 2022/2023:

A-skupina: Telekom Veszprém (Maď.), RK Eurofarm Pelister Bitola (Sev. Maced.), RK Nexe Našice (Chor.), RK Vojvodina Nový Sad (Srb.)
B-skupina: RK PPD Záhreb (Chor.), HC Vardar 1961 Skopje (Sev. Maced.), Tatran Prešov (SR), RK Partizan Belehrad (Srb.)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: seha-liga.com