Pre asociačný termín vyhradený pre reprezentácie ženskej zložky majú aj ligové súťaže v zahraničí prestávku, mužské súťaže ponúkli v uplynulých troch dňoch tri duely so slovenskou stopou.

V českej extralige otočili Lovosice bez zraneného Mareka Hniďáka vývoj duelu proti Plzni z polčasových 14:16 na 32:30 a stále sú bez prehry. To isté sa podarilo aj pražskej Dukle proti HC Zubří. Marek Hlinka a Matúš Moravčík (raz vylúčený) k obratu z 11:13 po prvom polčase na konečných 27:25 neprispeli gólmi, na druhej strane Zubří nestačilo ani šesť gólov ľaváka Mikuláša Kucseru ml.

Výborný vstup do sezóny potvrdili hádzanári SC DHfK Lipsko so slovensým asistentom trénera Milošom Puterom, keď zdolali tím Rhein-Neckar Löwen 28:27 a pripravili mu prvú prehru v ročníku. Lipsko figuruje na výbornej 4. pozícii len o skóre za vedúcim Flensburgom-Handewitt.