Načítavanie údajov ...

Ázijská skúsenosť Prešovčanov, noví krídelníci zabrali hneď v úvodnom zápase

Proti reprezentácii Kórejskej republiky zmazali Prešovčania v závere duelu šesťgólové manko

Hádzanári Tatrana Prešov majú za sebou prvý herný test pred nadchádzajúcou a opäť množstvom zápasov nabitou sezónou. Mali možnosť vyskúšať si súpera, s ktorým sa často nestretávajú. Nastúpili proti reprezentácii z krajiny mimo európskeho kontinentu. V maďarskom Érde sa zmierlivo 29:29 (12:13) rozišli s Kórejčanmi, ktorí sa pripravujú na olympijskú kvalifikáciu. Na ázijského súpera môžu naraziť aj v ďalšom ročníku SEHA ligy, ktorej bude účinkovať aj výber univerzity z Pekingu.

„Pre nás to bola nová skúsenosť hrať s takýmto súperom. Celých 60 minút sa hralo v dobrom tempe, kórejské mužstvo bolo veľmi agresívne. Spokojný som s tým, že sme Kórejčanom boli vyrovnaným súperom bežecky a rýchlostne. Nasadenie v obrane a útoku musíme zlepšiť. Chlapcom som vyčítal ležérnosť v niektorých situáciách. V závere však ukázali charakter, zlikvidovali náskok súpera, čo je veľmi pozitívne,“ zhodnotil pre klubový web vystúpenie svojich zverencov tréner úradujúceho majstra SR Slavko Goluža.

Prvýkrát si v zápase obliekli prešovský dres aj predsezónne posily. V dobrom svetle sa ukázali najmä z hľadiska počtu gólov krídelníci Dávid Michalka a Javier Muňoz Cabezón, ktorí boli s piatimi gólmi najlepšími strelcami svojho tímu. „Z nášho prvého prípravného zápasu nemám zlý pocit, hoci bolo vidieť, že máme v posledných týždňoch za sebou fyzickú záťaž. Som však presvedčený, že naša výkonnosť pôjde ešte hore. Som tiež veľmi rád, že som v novom drese zaznamenal prvé góly,“ poznamenal španielsky pravý krídelník J. M. Cabezón, ktorého doplnil ďalší z novicov v kádri Tatrana – slovinská ľavá spojka Nino Grzentič a autor dvoch presných zásahov proti Kórejskej republike: „Je to skvelý pocit nastúpiť prvýkrát v drese takého tímu ako Tatran Prešov. Samozrejme, na prvý duel sme sa už tešili. Chceli sme v ňom zvíťaziť, takže v tomto zmysle nemôžeme byť úplne spokojní. Dnes bolo cítiť, že sme ešte nemali veľa tréningov s loptou. Mali sme v zápase viacero výkyvov a striedali lepšie pasáže s horšími. Posledných 15 minút, keď sme boli gólovo pozadu, sme však zabrali a ukázala sa naša sila.“

Ďalší dvaja z pätice nováčikov v mužstve zeleno-bielych – rumunská ľavá spojka Rares-Marian Fodorean a český pravý krídelník Josef Hozman – sa strelecky nepresadili.

Pozitívom pre prešovských hádzanárov je skutočnosť, že už v úvode prípravy ukázali bojovného ducha. V stretnutí dokázali zmazať šesťgólové manko, keď v priebehu druhého polčasu prehrávali 21:27. „Bol to prvý prípravný zápas, v ktorom výsledok nebol až tak dôležitý, ale remíza s Kóreou je určite dobrým výsledkom. Chlapci zabrali, keď sme už prehrávali zhruba desať minút pred koncom o päť gólov a v poslednej desaťminútovke sa nám podarilo vyrovnať. Škoda niektorých nevyužitých vyložených šancí,“ povedal kapitán majstrovského kolektívu Martin Straňovský.

Autor: SITA, Foto: Tatran Prešov

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022