Načítavanie údajov ...

Na ME mužov 2020 aj slovenskí arbitri, Baďura s Ondogreculom budú rozhodovať v základnej fáze šampionátu

Slovenskí hádzanárski arbitri nebudú chýbať na rozdiel od reprezentantov SR na majstrovstvách Európy mužov 2020 v Švédsku, Rakúsku a Nórsku, na ktorých dostane príležitosť duo Michal Baďura – Jaroslav Ondogrecula.

Rozšírenie kontinentálneho šampionátu zo 16 na 24 účastníkov ako aj skutočnosť, že sa bude hrať až v šiestich základných skupinách a v troch rôznych krajinách, si vyžiada aj väčší počet delegovaných osôb. Európska hádzanárska federácia (EHF) zverejnila v uplynulých dňoch menoslov rozhodcovských dvojíc, mená 18 delegátov oznámi v najbližšom čase.

Na 36 stretnutí základnej fázy vo Švédsku, Rakúsku a Nórsku je nominovaných 18 párov arbitrov, po jej skončení opustí šampionát 8 delegátov a 11 dvojíc, medzi ktoré patria aj Slováci Baďura – Ondogrecula. V hlavnej fáze ME vo Švédsku a Rakúsku bude pôsobiť 12 rozhodcovských dvojíc (7 zo základnej časti a 5 nových) a 10 delegátov. Na finálový víkend v Štokholme zostane už len 5 párov a 10 delegátov. Medzi vybranými arbitrami, ktorí budú môcť rozhodovať zápasy základnej aj hlavnej fázy je aj elitné české duo arbitrov Václav Horáček – Jiří Novotný.

Januárový šampionát prestrihne šnúru šiestich vrcholných mužských podujatí (ME 2014, 2016, 2018, MS 2015, 2017 a 2019) bez slovenského zastúpenia v rozhodcovskom zbore. Predtým naposledy mohli „pískať“ zápasy svetových či európskych hviezd na šampionáte práve Michal Baďura a Jaroslav Ondogrecula ml., ktorí sa predstavili na MS 2013 v Španielsku. V kategórii žien majú na konte viacero nominácií na ME Peter Brunovský s Vladimírom Čandom.

„Pre nás je to po MS 2011 a 2013 tretie vrcholné seniorské podujatie. Prvýkrát sa predstavíme na ME mužov, preto sme sa veľmi potešili. Rozhodujeme kvalitné zápasy Ligy majstrov, takže sme dúfali, že sa dočkáme nominácie. V širšom zozname nominovaných sme sa ocitli aj v minulosti, ale vtedy sme sa už do užšieho výberu nedostali, niekedy boli za tým aj objektívne príčiny ako zranenia. Zatiaľ nevieme, kde budeme rozhodovať, ale už teraz sa tešíme. Bude to zaujímavé,“ uviedol pre agentúru SITA Michal Baďura, ktorý bude so svojím rozhodcovským kolegom Ondogreculom na vrcholnom seniorskom podujatí reprezentácií účinkovať po 7 rokoch.

Autor: SITA, Foto: Wikipedia

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022