Načítavanie údajov ...

Baláž s AEK Atény vo štvrťfinále Vyzývacieho pohára proti ruskému Stavropoľu

Žreb štvrťfinále a semifinále Vyzývacieho pohára hádzanárov 2018/2019

Slovenského hádzanárskeho reprezentanta Maroša Baláža čaká v marci cesta do Ruska, ktorú mu „zariadil“ utorkový žreb ďalších dvoch kôl Vyzývacieho pohára mužov (Challenge Cup) 2018/2019. Balážov grécky klub AEK Atény totiž dostal za súpera vo štvrťfinále Dinamo-Victor Stavropoľ, s ktorým si najskôr zmeria sily na ruskej pôde a odvetu bude hrať vo svojom domácom prostredí. Prvé zápasy sú na programe 23. – 24. marca, odvety o týždeň neskôr (30. – 31. 3.).

Vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) vyžrebovali aj semifinále, v ňom by Aténčania v prípade úspechu proti Stavropoľu narazili na postupujúceho z dvojice AM Madeira Andebol SAD (Portug.) – Dicken (Fín.). Hráči AEK obhajujú lanskú finálovú účasť vo Vyzývacom pohári. Baláž je v tejto fáze európskej pohárovej súťaži číslo 3 posledným slovenským zástupcom, v osemfinále sa rozlúčili hádzanári MŠK Považská Bystrica (nestačili na ruský Petrohrad, ktorý sa najbližšie stretne s belgickým HC Vise, pozn.) i Branislav Cigáň s Mojmírom Hlavatým v drese českého HC Dukla Praha (vyradil ich rumunský CSM Bukurešť).

„Myslím si, že je to priaznivý žreb, keďže v osudí boli aj nepríjemnejší súperi. Nechcem však predbiehať, pretože Rusi určite majú svoju kvalitu, veď vyradili silný nórsky Arendal. Musíme si pozrieť video a urobiť analýzu. Madeira v semifinále? Minulý rok sa AEK stretol s Madeirou tiež v semifinále a postúpil. Verím, že opäť príde k vzájomnej konfrontácii aj tento rok a znovu sa budeme tešiť my. Najprv však musíme zvládnuť prvú prekážku a potom budeme rozmýšľať nad ďalším súperom, ale určite máme cieľ minimálne zopakovať minuloročnú účasť vo finále,“ uviedol k žrebu pre agentúru SITA M. Baláž a dodal: „Teraz však máme mesiac do prvého zápasu so Stavropoľom. Dovtedy máme tiež dôležité stretnutia, už túto nedeľu nás čaká ligové derby s Olympiacosom a 16. – 17. marca finále Gréckeho pohára tiež proti Olympiacosu. Zisk pohára je naša najbližšia méta.“

Baláž je v tejto fáze európskej pohárovej súťaži číslo 3 posledným slovenským zástupcom, v osemfinále sa rozlúčili hádzanári MŠK Považská Bystrica (nestačili na ruský Petrohrad, ktorý sa najbližšie stretne s belgickým HC Vise, pozn.) i Branislav Cigáň s Mojmírom Hlavatým v drese českého HC Dukla Praha (vyradil ich rumunský CSM Bukurešť).

Žreb štvrťfinále Pohára EHF v hádzanej mužov 2018/2019 (prvé zápasy 23. – 24. 3./odvety 30. – 31. 3.):
Dinamo-Victor Stavropoľ (Rus.) – AEK Atény HC (Gréc.)
AM Madeira Andebol SAD (Portug.) – Dicken (Fín.)
HC Vise BM (Belg.) – HC Neva SPb Petrohrad (Rus.)
CSM Bukurešť (Rum.) – RK Borac m:tel Banja Luka (Bosna a Herceg.)

semifinále (prvé zápasy 20. – 21. 4./odvety 27. – 28. 4.):
postupujúci z dvojice HC Vise BM (Belg.) / HC Neva SPb Petrohrad (Rus.) – CSM Bukurešť (Rum.) / RK Borac m:tel Banja Luka (Bosna a Herceg.)
postupujúci z dvojice AM Madeira Andebol SAD (Portug.) / Dicken (Fín.) – Dinamo-Victor Stavropoľ (Rus.) / AEK Atény HC (Gréc.)

Autor: SITA, Foto: Maroš Baláž

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022