Načítavanie údajov ...

Baláž vymenil Maďarsko za Grécko, oblieka si dres finalistu Vyzývacieho pohára

Maroš Baláž pred aktuálnou sezónou zamieril z Vácu do AEK Atény

Nielen hádzanári MŠK Považská Bystrica začnú svoje účinkovanie vo Vyzývacom pohári mužov 2018/2019 v 3. kole. V rovnakej fáze vstúpia do súťaže aj hráči AEK Atény. Finalisti uplynulej edície tejto európskej pohárovej súťaže budú v novembri čeliť rakúskemu Bregenzu. Mala by byť pritom aj predsezónna slovenská posila Aténčanov Maroš Baláž, ktorý sa po roku strávenom v maďarskom Váci KSE rozhodol zmeniť dres.

„Chcel som skúsiť hádzanú v ďalšej krajine. Ako som okúsil Turecko, tak som si teraz povedal, že prečo nie Grécko. Nerozmýšľal som o návrate na Slovensko, ešte si chcem zahrať v zahraničí. Ak sa raz vrátim, tak jedine do Košíc,“ povedal pred nejakým časom v rozhovore pre TA3 Baláž a k novému pôsobisku pre spomenutú televíziu poznamenal: „Atény ako mesto sa mi páčia, mužstvo je ambiciózne. V uplynulej ligovej sezóne skončilo druhé a aj vo Vyzývacom pohári sa dostalo do finále.“

Baláž je jedným z piatich legionárov v kádri AEK, s ktorým túži po zisku majstrovského titulu. „Finále v gréckej ligy by bolo pekné. Raz by som už chcel získať titul. Z každej krajiny mám nejakú medailu, ale zlato sa mi v mojej doterajšej kariére ešte nepodarilo získať. Pokiaľ ide o Vyzývací pohár, tak máme na úvod náročného súpera. Uvidíme, ako to bude vyzerať v súbojoch s rakúskym Bregenzom,“ uviedol pre TA3 ľavák využiteľný na poste pravej spojky i krídla, ktorý najbližší pondelok oslávi 29. narodeniny.

Aténčania ako úradujúci vicemajstri zatiaľ napĺňajú tieto ambície, v ligovej súťaži si počínajú suverénne, po štyroch kolách majú plný počet bodov a len o skóre sú v tabuľke druhí za tímom PAOK Solún.

Košický odchovanec Baláž bude už na budúci týždeň k dispozícii národnému tímu SR, keďže jeho meno figuruje v nominácii mužskej hádzanárskej reprezentácie na zápasy kvalifikácie ME 2020 proti Maďarsku a Rusku.

Bývalý hádzanár 1. MHK Košice hrával pred Vácom dve sezóny v tureckom Tasova Yibo SK (3. a 9. miesto v lige, účasť vo finále Tureckého pohára), tri roky za HC Sporta Hlohovec (dva tituly vicemajstra SR, jeden extraligový bronz, účasť v skupinovej fáze Pohára EHF), predtým si vyskúšal dve sezóny legionárske pôsobenie v Maďarsku – najskôr v špičkovom Picku Szeged a potom v budapeštianskom FTC-PLER.

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022