Načítavanie údajov ...

Baltic Handball Cup pre Slovenky aj testom pred play-off so Švédkami

Hádzanárky SR v Gdansku proti Argentínčankám, Poľkám a Islanďankám

Po dvoch dňoch prípravy v Stupave vyplnených dvojfázovými tréningmi zamieria slovenské hádzanárske reprezentantky do Poľska. Od piatka 22. do nedele 24. marca 2019 sa predstavia na medzinárodnom podujatí Baltic Handball Cup v poľskom Gdansku, ktorý bude súbežne dejiskom dvoch turnajov. Slovenky sa predstavia na tom hlavnom spolu s domácimi Poľkami, Islanďankami a Argentínčankami.

„Pozvanie na tento turnaj vnímam veľmi pozitívne. Pre nás je to veľmi dobrá možnosť na konfrontáciu. Navyše, dvaja zo súperov – Poľsko a Island – hrajú podobnú hádzanú ako nás najbližší kvalifikačný súper Švédsko,“ poznamenal pre denník Šport hlavný kouč žien SR Ján Packa, ktorý má k dispozícii 17-členný káder. Z pôvodnej nominácie nemôže rátať iba s Tetyanou Fiľkovou-Trehubovou, ktorá zostala doma z rodinných dôvodov. Nahradila ju Mária Olšovská zo švajčiarskeho LC Brühl Handball. „Hráčky dlhšie neboli spolu, potrebujú sa zohrať. Šancu dostanú všetky, aby som videl ich aktuálnu výkonnosť,“ pokračoval tréner Sloveniek, ktorý sa rozhodol dať v ženskej reprezentácii príležitosť aj zástupkyniam nastupujúcej generácie – brankárke maďarskej Kisvárdy Izabele Kondášovej a michalovskej spojke Vladimíre Bajčiovej. „Zapracovanie mladých talentovaných hráčok je súčasť našej filozofie,“ dodal Packa.

Jeho zverenky sa pripravujú na júnový kvalifikačný dvojzápas proti Švédsku v play-off o postup na majstrovstvá sveta 2019 v Japonsku. So severankami sa stretnutí najskôr v Karlskrone (1. 6.) a odvetu odohrajú v Šali (6. 6.).

Slovenky sa na Baltic Handball Cupe v piatok 22. marca od 19.30 h predstavia v súboji s juhoamerickým zástupcom – Argentínou, v sobotu 23. 3. ich od 18.15 h čaká duel s Poľkami (naposledy sa s nimi stretli vlani v júni v kvalifikácii ME 2018 a v Koszaline podľahli 21:26) a svoje vystúpenie zakončia v nedeľu od 18.30 h proti Islanďankám (v novembri 2017 s nimi prehrali v prípravných dueloch v Púchove 26:28 a v Trenčíne 25:27).

V Gdansku sa zároveň uskutoční aj turnaj B-tímov, avšak bez slovenskej účasti. Štartovať na ňom budú rezervy Poľska, Rumunska, Španielska a Fínsko.

Nominácia hádzanárok Slovenska medzinárodný turnaj v poľskom Gdansku (23. – 24. 3. 2019):
brankárky: Adriana Medveďová (Minaur Baia Mare/Rum.), Viktória Oguntoye (DVSC Debrecín/Maď.), Izabela Kondášová (KKC Kisvárda/Maď.)
pivotky: Nikoleta Trúnková, Vladimíra Kišíková (obe Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Réka Bíziková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Mária Holešová (RK Podravka Vegeta Koprivnica/Chor.), Annamária Patrnčiaková (DHK Zora Olomouc/ČR), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Monika Rajnohová (ESBF Besancon/Fr.), Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Marianna Rebičová (KKC Kisvárda/Maď.), Mária Olšovská (LC Brühl Handball/Švaj.), Patrícia Wollingerová, Veronika Habánková, Vladimíra Bajčiová (všetky Iuventa Michalovce)

Program medzinárodného turnaja hádzanárok Baltic Handball Cup v poľskom Gdansku (22. – 24. 3. 2019):
piatok 22. 3.
17.15 h Poľsko – Island
19.30 h Argentína – Slovensko
sobota 23. 3.
18.15 h Poľsko – Slovensko
20.30 h Island – Argentína
nedeľa 24. 3.
16.15 h Argentína – Poľsko
18.30 h Slovensko – Island

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022