Načítavanie údajov ...

Barcelona a Veszprém vo svojich ligách valcujú

Veszprémčania inkasovali v ostatom ligovom dueli len jedenásť gólov, Barcelončania nadelili päťdesiatku
Traja z kvarteta účastníkov decembrového Final 4 Ligy majstrov 2019/2020 kraľujú vo svojich domácich ligových súťažiach. Paríž St. Germain Handball si drží stopercentnú bilanciu (skóre +41) po štyroch kolách vo francúzskej Lidl Starligue. Ešte pôsobivejšiu bilanciu majú Telekom Veszprém a FC Barcelona.

Veszprémčania v letnej príprave nečakane zaváhali s Balatonfüredom (26:26), ale tentoraz to svojmu súperovi zrátali aj s úrokmi, keď ho deklasovali 38:11, pričom domáci brankár Vladimir Cupara inkasoval v prvom dejstve iba štyrikrát (17:4). Tím trénera Davida Davisa si v najvyššej maďarskej súťaži pripísal na konto siedme víťazstvo, pričom po siedmich dueloch má aj vynikajúce skóre 269:136. Najväčší konkurent Veszprémčanov, MOL-Pick Szeged, v ktorom pôsobí aj Slovák Martin Straňovský, je druhý, keď v štyroch dueloch ani raz nezaváhal. 3 víťazstvá má na konte tretí Ferencváros Budapešť so slovenskou dvojicou Marián Žernovič, Jakub Mikita.

V španielskej Lige ASOBAL tradične dominujú hádzanári Barcelony. O ich kvalitách sa naposledy presvedčilo Atlético Valladolid, ktoré utrpelo v katalánskej metropole vysokú prehru 24:50 (12:24). O veľkolepom vstupe Barcy do súťaže svedčí nielen plný počet bodov na konte, ale aj o 117 gólov pozitívne skóre.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: handballveszprem.hu, fcbarcelona.com

Najnovšie news

01. Mar, 2022

Stop pre Rusov a Bielorusov

Vojenský konflikt na Ukrajine vyúsťuje aj do konzekvencií aj na športovom poli. Európska…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022