Načítavanie údajov ...

Beňadik do konca sezóny, Iuventa s novým názvom i vedením

Po futbale a hokeji vstupuje mesto Michalovce aj do hádzanárskej Iuventy
Po odvolaní trénera Petra Dávida po prehre v Dunajskej Strede dostal dočasné poverenie viesť družstvo Iuventy Michalovce športový riaditeľ Ján Beňadik. Ten úlohu splnil a jeho zverenky vyhrali nad Duslom Šaľa i v Prešove. Beňadik si podľa informácie zo stredajšej tlačovej konferencie klubu svoje pôsobenie na lavičke predĺži do konca aktuálnej sezóny, hoci bol v hre aj iný kandidát.

„Po debate s vedením klubu sme prišli k tejto verzii. Po skončení sezóny bude naším cieľom zohnať nového trénera. Na dvoch stoličkách budem len určitý čas, v lete sa k trénerskej otázke vrátime,“ citovali Noviny Zemplína Beňadika, ktorého asistentom a zároveň kondičným trénerom bude Čech s gréckymi koreňmi a bývalý hráč HKM Šaľa Boris Aspridis. K dispozícii už nebudú mať mladú čiernohorskú spojku Naďu Čorovičovú, ktorá na Zemplín prišla len v lete tohto roka.

V Iuvente však nastali aj ďalšie podstatné zmeny. Po vstupe mesta Michalovce do klubu sa mení názov na MŠK Iuventa Michalovce, na jeho čele bude namiesto Gabriela Doriča stáť Patrik Sabov. „Mesto si veľmi váži to, ako Iuventa reprezentuje mesto. Je to náš najúspešnejší klub, preto sme radi, že sa budeme podieľať na jeho chode,“ poznamenal nový viceprezident Jozef Sokologorský, ktorého doplnil Sabov: „Sme veľmi radi, že mesto bude náš spoločný partner. Všetci dúfame, že touto spoluprácou posunieme klub ešte ďalej. Výzvou pre obidvoch silných partnerov je lepšie účinkovanie v pohárovej Európe. Samozrejme, zisk slovenského titulu a Slovenského pohára zostávajú hlavnými cieľmi.“

Autor: slovakhandball.sk, Foto: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022