BENFICA V DOMÁCOM PROSTREDÍ VÍŤAZOM EURÓPSKEJ LIGY MUŽOV, PROTI OBHAJCOVI ROZHODLA V PREDĹŽENÍ

Hádzanári SC Magdeburg neobhájili prvenstvo v Európskej lige mužov (niekdajší Pohár EHF), hoci neboli od toho ďaleko. Nemecký klub stroskotal až v dramatickom finále, keď v predĺžení nestačil na domáci tím SL Benfica Lisabon.
Portugalský zástupca na víkendovom turnaji Final 4 v Lisabone vyradil v semifinále poľské družstvo Orlen Wisla Plock 26:19 (10:8) a vo finále zlomil odpor obhajcu z Magdeburgu až v nadstavenom čase. Výhrou 40:39 po predĺžení (32:32, 15:14) ukončilo šesť ročníkov trvajúce kraľovanie bundesligistov v tejto súťaži. Zásluhou Lisabončanov je prvýkrát v histórii v druhej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži v hierarchii EHF celkový víťaz z Portugalska.

Brankár Sergey Hernández (Benfica) získal ocenenie pre najužitočnejšieho hráča turnaja, jeho klubový spoluhráč – ľavá spojka Petar Djordjič a Halil Jaganjac z RK Nexe Našice sa delili o ocenenie pre najlepšieho strelca EL, keď dosiahli zhodne po 108 gólov.

V základnej fáze EL 2021/2022 účinkoval aj Tatran Prešov. Slovenský zástupca so 4 bodmi obsadil 5. miesto v A-skupine, ktorú vyhral tím Orlen Wisla Plock.

Výsledky turnaja Final 4 EHF Európskej ligy mužov 2021/2022 v portugalskom Lisabone:

semifinále:
SC Magdeburg (Nem.) – RK Nexe Našice (Chor.) 34:29 (18:13)
Orlen Wisla Plock (Poľ.) – SL Benfica Lisabon (Portug.) 19:26 (8:10)
finále:
SL Benfica Lisabon (Portug.) – SC Magdeburg (Nem.) 40:39 po predĺžení (32:32, 15:14)
Najviac gólov: Rahmel 11 – Magnússon 12