Načítavanie údajov ...

Boje o ME 2022 sa musia skončiť do 2. mája, žreb šampionátu o štyri dni neskôr v Budapešti

Kvalifikácia o postup na majstrovstvá Európy v hádzanej mužov 2022, ktoré sa uskutočnia od 13. do 30. januára na Slovensku a Maďarsku, sa musí dohrať do 2. mája 2021. Po tomto termíne už EHF neakceptuje žiadne dohrávky, aby sa dalo určiť štyroch najlepších na 3. priečkach, ktorí si ešte tiež vybojujú postup. Žreb základných skupín šampionátu je naplánovaný na 6. mája v Budapešti.

Exekutíva Európskej hádzanárskej federácie (EHF) prijala nedávno na svojom zasadnutí niekoľko noviniek, ktoré súvisia aj s ME 2022. Od spomenutého januárového podujatia môže byť v nominácii na technickú poradu 20 namiesto doterajších 16 hráčov figurujúcich na oficiálnej 35-člennej súpiske. Hodinu pred stretnutím potom štyroch z dvadsiatky škrtnú a na zápas môže nastúpiť šestnásť hráčov. Táto zmena má priniesť zníženie záťaže pre hráčov na finálovom turnaji.

V súvislosti s pandémiou COVID-19 sa do predpisov dostal aj hygienický koncept EHF EURO. Exekutíva zároveň odsúhlasila, že tímy budú môcť prísť do dejiska dva dni pred svojím úvodným vystúpením na turnaji.

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022