Načítavanie údajov ...

Budzák – Záhradník povedú finále EP mužov

O držiteľovi trofeje v Európskom pohári v hádzanej mužov 2021/2022 sa rozhodne koncom mája v Rumunsku. Budú pritom aj slovenskí rozhodcovia. Dvojica Andrej Budzák – Michal Záhradník dostala od Európskej hádzanárskej federácie delegáciu na odvetný duel finále tretej najvýznamnejšej kontinentálnej pohárovej súťaže klubov CS Minaur Baia Mare – Naerbö IL. Prvý zápas sa bude hrať 21. mája na pôde nórskeho družstva, odveta 28. 5. aj so slovenským duom na palubovke rumunského tímu.

„Je to pre nás obrovská česť rozhodovať finále. Nie je to samozrejmosť, niektoré dvojice nedostanú takúto príležitosť počas celej kariéry. My pôsobíme na európskej scéne siedmu sezónu a je to už naše druhé finále, čo nás nesmierne teší, že máme opäť dôveru. Berieme to ako poctu,“ uviedol pre slovakhandball.sk Budzák, ktorý má so svojím kolegom Záhradníkom za sebou úspešné tohtosezónne účinkovanie. „Dostali sme šancu približne v desiatich dueloch. Viedli sme aj dva zápasy ženskej Ligy majstrov. Boli to konfrontácie Odense – CSKA Moskva a Kristiansand – Győr, pričom práve v súboji dvoch účastníkov Final 4 utrpel maďarský klub prvú prehru v aktuálnom ročníku súťaže.“

Budzák so Záhradníkom okúsili prvýkrát finálové boje pred piatimi rokmi. V Záhrebe boli rozhodcami úvodného duelu boja o trofej vo Vyzývacom pohári (Challenge Cup) medzi chorvátskym HC Lokomotiva a švédskym H 65 Höörs HK (23:19). „Teraz si to vyskúšame v súťaži mužov a v odvete, v ktorej sa definitívne rozhodne o víťazovi EP,“ poznamenal Budzák. Slovenskí arbitri nemajú skúsenosti s tímami CS Minaur Baia Mare – Naerbö IL, v aktuálnej sezóne EP mužov rozhodovali iba stretnutie balkánskych tímov RK Borac Banja Luka – KH Besa Famgas.

Nielen pre hráčov, ale aj pre rozhodov je najväčším lákadlom na klubovej úrovni prestížna Liga majstrov. „Je naším veľkým snom sa niekedy predstaviť aj v záverečných bojoch Ligy majstrov alebo Európskej ligy. Tieto dve súťaže však vrcholia turnajmi Final 4. Cieľom každého z nás je zažiť tú atmosféru a dôležitosť práve týchto duelov, to musí byť najviac,“ dodal Budzák.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: archív A. B.

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022