Načítavanie údajov ...

Bujnochová zostala vo Francúzsku, kde sa snaží byť pozitívna a nepodliehať nepríjemnej situácii

Momentálne mala byť so spoluhráčkami z národného tímu na sústredení reprezentácie hádzanárok Slovenska pred dvojicou zápasov II. fázy kvalifikácie ME 2020 proti Švajčiarsku. Koronavírus však úplne zmenil pôvodné plány. Zraz je zrušený, kvalifikačné stretnutia odložené a Karin Bujnochová je vo Francúzsku, kde už druhú sezónu pôsobí v druholigovom klube Achenheim Truchtersheim Handball. Dvadsaťpäťročná spojka o udalostiach z uplynulých dní i o súčasnom dianí porozprávala v rozhovore pre slovakhandball.sk.

 

Pri prvom kontakte v snahe o rozhovor ste tvrdili, že vo Francúzsku funguje všetko normálne a nepociťuje nejaké dopady koronavírusu. Odvtedy uplynulo vyše týždňa, ako to vyzerá momentálne?

– Vo Francúzsku je momentálne 15-dňová karanténa, platí tu zákaz vychádzania s výnimkou nákupu potravín, dochádzania do práce, návštevy lekára, rodiny a individuálnej – napríklad športovej aktivity. Na vykonávanie každej z týchto aktivít potrebujete povolenie, tzv. atestáciu. Je to papier vo vytlačenej alebo elektronickej podobe, ktorý musí mať každý pri sebe s aktuálnym dátumom, zaškrtnutou činnosťou, ktorú vonku vykonáva, s adresou bydliska a s podpisom.

 

V čom sa situácia zmenila?

– Oproti minulému týždňu je to citeľná zmena. Nie je toľko ľudí v uliciach, premáva oveľa menej áut a sem-tam stretnem aj niekoho, kto nosí rúško. Bohužiaľ, je to tak, že ľudia to tu príliš zatiaľ nerešpektujú. Keďže moje vychádzanie sa zúžilo len na nákup potravín a individuálnu športovú aktivitu, tak našťastie sa s ľuďmi ani skoro nestretávam. V obchodoch to funguje tak, že púšťajú dnu iba určitý počet ľudí naraz, keď donakupujú dostanú priestor ďalší.

 

Ako je osud hádzanárskych súťaží?

– Sezónu nám zatiaľ prerušili do 15. apríla. Momentálne máme dva týždne voľno a potom máme naplánované tréningy. Myslím si však, že sa to bude ešte posúvať, pretože situácia sa tu stále mení a úprimne neverím, že by mala byť o dva týždne nejaká zmena. V klube čakajú na vyjadrenie z federácie, čo ďalej.

 

Ako vnímate súčasné dianie vy osobne?

– Ja sa snažím ostať pozitívna. Každý deň cvičím a behám, hľadám a vytváram si nejaké aktivity doma. Snažím sa nepodliehať celej tejto nepríjemnej situácii.

 

Neuvažovali ste o návrate na Slovensko?

– Samozrejme, radšej by som bola doma s rodinou, ale žiaľ to cestovanie je momentálne náročné a obmedzené. Navyše informácie sa stále rýchlo menia. Niektoré veci, čo platili včera, tak dnes už neplatia. Som v kontakte s ambasádou, ale momentálne čakám, ako sa situácia vyvinie tu, ako rozhodne Francúzska hádzanárska federácia, kedy a či vôbec sa znovu začne, pretože po návrate na Slovensko by ma čakala 14-dňová karanténa. Vzhľadom k meniacej sa situácii by som mohla mať problém sa sem vrátiť, takže zatiaľ volím cestu mať čo najviac stabilných informácií a následne vycestovať.

 

Vo Francúzsku ste už 1,5 roka, zvykli ste si na tamojšie prostredie?

– Áno, zatiaľ to hodnotím pozitívne, osobne sa cítim veľmi dobre.

 

Ako sa vám pozdáva doterajšie pôsobenie v tíme Achenheim Truchtersheim Handball? Darí sa vám, akú máte pozíciu?

– Hrávam pravidelne celé zápasy, takže v tomto smere je určite spokojnosť.

 

Darí sa vám napĺňať klubové ciele, momentálne ste na 6. mieste?

– Pokiaľ ide o aktuálnu sezónu, tak nie je taká úspešná ako predošlá. Žiaľ, od začiatku sezóny nám vypadlo pár hráčok, či už pre zranenia alebo tehotenstvo, ale nerada by som to uvádzala ako dôvod. Myslím si, že je to úplne normálne. Je to šport a treba s tým vždy trochu počítať. Je to tak všade a navyše každá sezóna je iná.

 

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022