Načítavanie údajov ...

Bujnochovej kanonáda pri tesnej prehre ATH s lídrom

Hádzanárky ruského Rostova, kde funkciu asistenta zastáva Slová Tomáš Hlavatý, zdolali v Lige majstrov posledný tím A-skupiny Budučnost Podgorica z Čiernej Hory 30:20 a v neúplnej tabuľke sú druhé.

V maďarskej lige chýbali Slovenky v zostavách svojich tímov zo stredu tabuľky. Kisvárda je už dlhšie bez zranenej Veroniky Habánkovej, počas víkendu remizovala s MTK Budapešť 22:22. Siófok bez viacerých hráčok vrátane Simony Szarkovej pokoril Fehérvár 30:26.

V najvyššej švajčiarskej súťaži HSC Kreuzlingen aj zásluhou Sloveniek zdolal posledný GC Amicitia Zürich 31:24. Petra Škoricová skórovala sedemkrát z 12 striel, raz z dvoch pokutových hodov a odpykala si jeden trest. Jej spoluhráčka Mária Olšovská dala štyri góly, na ktoré potrebovala osem striel. Dopustila sa jednej technickej chyby a dvakrát bola vylúčená. LC Brühl Handball, v ktorého realizačnom tíme pôsobí Ľubomír Švajlen, pokoril Thun o jeden gól 27:26 a v tabuľke je prvý. Pôvodom Slovenka Katarína Šimová raz vystrelila, ale neskórovala. Okrem toho spravila dve technické chyby a raz bola vylúčená.

V I. rakúskej lige sa brankárka Adriana Medveďová tešila z víťazstva MGA Fivers nad družstvom Ferlach/Feldkirchen 29:21 a potvrdenia 3. pozície. Stockerau uspel v Grazi (30:27), jeho pivotka Diana Michálková uvidela v 39. min po treťom vylúčení červenú kartu. Posledný Eggenburg utrpel hladkú prehru v Atzgersdorfe (13:27), ktorému patrí 2. priečka. Za zdolané, ktoré vedie Tibor Csóka, sa Barbora Králová nepresadila.

Ani jedenásť gólov Karin Bujnochovej nestačilo tímu Achenheim Truchtersheim Handball, ktorý doma prehral s lídrom II. francúzskej ligy St. Amand Handball – Porte du Hainaut 33:34. Slovenská spojka vyslala na bránku súpera 15 striel, dva góly dosiahla z pokutových hodov a raz bola vylúčená.

Hádzanári AEK Atény začali nadstavbovú časť I. gréckej ligy výhrou nad tímom PAOK 29:27, ku ktorej prispel Juraj Briatka dvoma gólmi z dvoch pokusov. Počas 26-minútového pobytu na ihrisku sa prezentoval aj dobrou obranou.

HC Burgenland si pripísal prehru 23:29 (10:12) s lídrom jednej zo skupín III. ligy TuS Vinnhorst. Marek Hniďák dohral 42 minút, počas ktorých sa deväťkrát odhodlal k zakončeniu a z toho bol trikrát úspešný.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: DNA / Cédric Joubert

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022