Načítavanie údajov ...

Bujnochovej to najdôležitejšie nechýba, v tíme Achenheim Truchtersheim Handball hráva a cíti sa dobre

Pozitívne dojmy Karin Bujnochovej z prvého zahraničného angažmánu

Hádzanárky Francúzska v súčasnosti vďaka titulom kraľujú svetovej i európskej hádzanej. Príležitosť okúsiť hádzanú v ich krajine dostala aj slovenská reprezentantka Karin Bujnochová, ktorá pred aktuálnou sezónou zamierila z vicemajstrovského HK Slovan Duslo Šaľa do druholigového tímu Achenheim Truchtersheim Handball. Dvadsaťštyriročná spojka si doterajšie pôsobenie vo Francúzsku pochvaľuje, čo potvrdila aj v rozhovore pre slovakhandball.sk.

V lete ste odišli do Francúzska, ako hodnotíte váš doterajší angažmán?
– Rozhodnutie odísť do Francúzska vnímam len pozitívne. Určite mi to dalo veľa či už v hádzanárskom alebo osobnom živote.

V základnej časti dosiahol Achenheim Truchtersheim Handball bilanciu 9 víťazstiev – 2 remízy – 3 prehry. Aké sú ambície klubu v druhej časti sezóny? Je cieľom postup medzi elitu?
– Máme odohranú základnú časť, v ktorej sme skončili na prvom mieste a čaká nás play-off, v ktorom sa stretnú po štyri najlepšie tímy z severnej i južnej skupiny súťaže. Samozrejme, budeme chcieť všetko vyhrať.

Skúste porovnať úroveň druhej najvyššej francúzskej súťaže s MOL ligou, v ktorej ste patrili medzi najlepšie hráčky?
– Druhá francúzska liga je úrovňou kvalitnejšia ako spoločná slovensko-česká súťaž. Kádre tímov sú plné kvalitných hráčok na každom poste, pôsobí v nich množstvo reprezentantiek krajín z celého sveta. Napríklad len v mojom družstve sme štyri reprezentantky. Hra je rýchlejšia, málokedy sa v tímoch nájde zlá obrankyňa, systém obrany je veľmi ofenzívny. Všetky hráčky ovládajú výborne hru jedna na jednu a tým pádom je hra aj viac individuálna, rýchly prechod, prípravná fáza v útoku je oveľa kratšia.

Vy ste známa spojková univerzálka, na akom poste spojkového radu nastupujete vo Francúzsku? Dostávate od trénera dostatok priestoru?
– V mojom tíme ma tréner využíva na každej spojke, no najčastejšie je to ľavá a stredná spojka, menej hrávam na pravej strane. Ešte stále si zvykám na systém hry. Herný systém a aj zmena postov mi vyhovuje, je to pre mňa atraktívnejšie a pestrejšie ako v posledných sezónach na Slovensku. V zápasoch dostávam dostatok priestoru, záleží od súpera, taktiky a od aktuálnej výkonnosti všetkých spojok.

Už viete, či si budete obliekať dres tímu Achenheim Truchtersheim Handball aj v nasledujúcej sezóne?
– Na rozhodnutie o budúcej sezóne mam ešte chvíľu čas, takže nerada by som predbiehala. Isté je len to, že chcem zostať v zahraničí.

Chceli by ste okúsiť v krajine úradujúcich majsteriek sveta i Európy aj najvyššiu súťaž?
– Určite by som časom chcela vyskúšať aj prvú ligu, ale pre mňa je dôležité to, aby som predovšetkým hrávala a cítila sa dobre v prostredí, v ktorom som. A tieto kritériá mám zatiaľ splnené.

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022