Načítavanie údajov ...

Burnazovičov návrat do Nového Veselí

Anur Burnazovič vymení Niké Handball extraligu za najvyššiu českú súťaž

Český extraligový klub TJ Sokol Nové Veselí prišiel o jedného slovenského hádzanárskeho reprezentanta Mareka Korbela (zamieril k majstrovi z Plzne, pozn.), ale ďalšieho získal. Je ním Anur Burnazovič, ktorý prichádza z tímu slovenského vicemajstra MŠK Považská Bystrica. Dvadsaťsedemročný rodák z Bosny a Hercegoviny so slovenským občianstvom sa vracia do známeho prostredia, keďže za Nové Veselí nastupoval v sezóne 2016/2017.

„Ešte minulý rok v septembri som sa stretol s vedením klubu a jeho predstavitelia mi do hlavy pustili myšlienku návratu, nad ktorou som však ešte nepremýšľal. Potom neskôr som sa o tejto možnosti bavil s Víťom Schamsom a čoraz viac sme boli obaja naklonení k tomu, že sa vrátime. Som veľmi rád, že to vyšlo a nesmierne sa teším. Dúfam, že moje balkánske korene pomôžu k vytvoreniu atmosféry v kabíne a chalanov to nakopne. Následne môžeme spoločne zabojovať o miestenku do play-off,“ uviedol v rozhovore pre klubový web Burnazovič, ktorý hráva na poste strednej a ľavej spojky.
Uplynulé štyri roky strávil v najvyššej slovenskej súťaži, po dve absolvoval v Strojári Malacky a MŠK Považská Bystrica. „V Malackách som bol v popredí poradia najlepších strelcov ligy, v Považskej Bystrici som sa dosť posunul v obrane a urobili zo mňa komplexnejšieho hráča,“ dodal Burnazovič.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: http://hazena.noveveseli.cz/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022